• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ruben Bemelmans

  Przeczytaj także...
  Genk (wym. [ʝɛŋk]) – miasto w Belgii, w prowincji Limburgia, w pobliżu Hasselt. Genk jest jednym z najważniejszych przemysłowych miast Flandrii, położony nad Kanałem Alberta, pomiędzy Antwerpią i Liège. Xavier Malisse (ur. 19 lipca 1980 w Kortrijk) – belgijski tenisista, zwycięzca wielkoszlemowego Rolanda Garrosa z 2004 roku w grze podwójnej, reprezentant Belgii w Pucharze Davisa.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.

  Ruben Bemelmans (ur. 14 stycznia 1988 w Genk) – belgijski tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa.

  Kariera tenisowa[ | edytuj kod]

  W gronie profesjonalistów Bemelmans jest od 2005 roku.

  Występując jako deblista pierwszy finał w zawodach kategorii ATP World Tour Bemelmans osiągnął pod koniec lipca 2012 roku w Los Angeles, grając wspólnie z Xavierem Malissem. Pojedynek finałowy zwyciężyli z Jamiem Delgado i Kenem Skupskim.

  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Puchar Davisa, Davis Cup, to największe na świecie międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich. Rozgrywki organizowane są corocznie przez Międzynarodową Federację Tenisową i odbywają się systemem KO. Kobiecym odpowiednikiem jest Fed Cup, dawniej Puchar Federacji. W ostatnich latach rozgrywki te straciły nieco na znaczeniu, gdyż czołowi tenisiści świata (np. Roger Federer) albo w ogóle nie biorą w nich udziału, albo występują sporadycznie, koncentrując się na turniejach indywidualnych.

  W 2008 zadebiutował w reprezentacji w Pucharze Davisa przeciwko Czechom, podczas rywalizacji w I rundzie grupy światowej. Swój singlowy pojedynek wygrał z Pavelem Víznerem.

  Najwyżej w rankingu singlistów sklasyfikowany był na 84. miejscu (28 września 2015), a w rankingu deblistów na 128. pozycji (1 października 2012).

  Finały w turniejach ATP World Tour[ | edytuj kod]

  Gra podwójna (1–0)[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie ATP (ang.). Association of Tennis Professionals. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Profil na stronie Pucharu Davisa (ang.). Davis Cup. [dostęp 22 sierpnia 2013].
 • Association of Tennis Professionals (ATP), Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych – organizacja utworzona w roku 1972 mająca na celu ochronę interesów tenisistów (rok później podobny związek – WTA założyły tenisistki). Począwszy od 1990 r. ATP stała się organizatorem cyklu męskich rozgrywek tenisowych pod nazwą ATP World Tour.Farmers Classic 2012 – tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 z cyklu Farmers Classic rozgrywany w dniach 23–29 lipca 2012 roku w Los Angeles na kortach twardych o puli nagród 557 550 dolarów amerykańskich.
  Warto wiedzieć że... beta

  Ken Skupski (ur. 9 kwietnia 1983 w Liverpoolu) – brytyjski tenisista specjalizujący się w grze podwójnej, zwycięzca turniejów ATP World Tour w deblu, reprezentant w Pucharze Davisa, brązowy medalista igrzysk wspólnoty narodów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.