• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rubén Uriza Castro

  Przeczytaj także...
  XIV Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1948 roku w Londynie (Wielka Brytania). Były to pierwsze letnie igrzyska od 1936 roku, po 12 latach przerwy spowodowanej wybuchem II wojny światowej. Nie wystąpiły w nich ekipy Niemiec i Japonii (reprezentacje tych krajów nie zostały zaproszone) oraz ZSRR. Ceremonia otwarcia oraz zawody lekkoatletyczne odbywały się na stadionie Wembley, który mógł pomieścić 85 tysięcy widzów. Na tych igrzyskach po raz ostatni rozdano medale w Olimpijskim Konkursie Sztuki i Literatury, a złoto w dziedzinie muzyki otrzymał Zbigniew Turski.Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Alberto Valdés Ramos (ur. 25 czerwca 1919 w mieście Meksyk, zm. 14 kwietnia 2013 tamże) – meksykański jeździec sportowy. Złoty medalista olimpijski z Londynu (1948).

  Rubén Uriza Castro (ur. 27 maja 1920, zm. 30 sierpnia 1992) – meksykański jeździec sportowy. Dwukrotny medalista olimpijski z Londynu.

  Humberto Mariles Cortés (ur. 13 czerwca 1913 w Parral, zm. 6 grudnia 1972 w Paryżu) – meksykański jeździec sportowy. Trzykrotny medalista olimpijski z Londynu (1948).Skoki przez przeszkody – olimpijska konkurencja jeździectwa, jedna z siedmiu wspieranych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). W konkurencji tej, koń i jeździec pokonują przeszkody ustawione na torze zwanym parkurem z jak najmniejszą liczbą błędów.

  Największe sukcesy odnosił w konkurencji skoków przez przeszkody. Zawody w 1948 były jego jedynymi igrzyskami olimpijskim. W konkursie indywidualnym zajął drugie miejsce, wyprzedził go jedynie rodak Humberto Mariles. Drużynę uzupełnił Alberto Valdés i Meksykanie sięgnęli po złoto w rywalizacji drużynowej. Startował na koniu Hatuey.

  Przypisy

  1. Rubén Uriza Biography and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 6 lipca 2011].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.