Rozbitkowie (singel)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rozbitkowie - wydany w czerwcu 2013 r. singel Edyty Bartosiewicz, zapowiadający jej nowy album studyjny. Prapremiera radiowa odbyła się 21 czerwca 2013 podczas Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Edyta Małgorzata Bartosiewicz (ur. 11 stycznia 1965 w Warszawie) – polska wokalistka, autorka tekstów i piosenek, a także producent muzyczny. Pięciokrotna laureatka nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Edyta Bartosiewicz działalność artystyczną rozpoczęła w drugiej połowie lat 80. XX wieku. Po okresie występów amatorskich związała się z zespołem pod nazwą Staff przekształconą później w Holloee Poloy. Wraz z grupą piosenkarka zarejestrowała swój debiut fonograficzny zatytułowany The Big Beat (1990). Utrzymana w stylistyce szeroko pojętej muzyki alternatywnej płyta nie odniosła sukcesu. Wkrótce potem zespół zakończył działalność, a wokalistka podjęła solową działalność artystyczną.Michał Dąbrówka (ur. 13 lutego 1972 w Warszawie) – polski perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor i aranżer. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Teledysk opublikowano w serwisie VEVO/YouTube dnia 20 lipca 2013. Obraz ukazuje Edytę Bartosiewicz z zespołem w studio i w trasie (w busie, na koncercie). Większość zdjęć z teledysku pochodzi z trasy na koncert w Parku Śląskim w Chorzowie, który odbył się 21 czerwca 2013 roku oraz z prób przed tym koncertem, które miały miejsce w Warszawie. Zdjęcia wykonał Jarosław Carramba Drąg i Edyta Bartosiewicz. Za montaż odpowiada Klaudiusz Boczkowski i Bartosiewicz.

Sławomir Berny – polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby, projektu Śrubki.Maciej Gładysz (ur. 27 kwietnia 1969 w Garwolinie) – polski gitarzysta rockowy, najbardziej znany z występów w zespołach Human, Edyty Bartosiewicz oraz Wilki.

Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Rozbitkowie" - 5:10
  2. "Rozbitkowie" (radio edit) - 3:54


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama