• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Royal Jordanian

  Przeczytaj także...
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.Amman (arab. عمان) – stolica Jordanii, położona na płaskowyżu w północnej części kraju na wysokości około 850 m n.p.m., na wschód od Rowu Jordanu. Ośrodek administracyjny muhafazy Amman. Ludność: 2 125 400 mieszkańców (2005), w tym duża liczba uchodźców palestyńskich.
  Arab Air Carriers Organization (arab. الإتحاد العربي للنقل الجوي) to regionalny sojusz linii lotniczych państw arabskich, powstały w 1965 r. w ramach Ligi Państw Arabskich. Celem jej działania na rzecz poprawy jakości i standardów bezpieczeństwa arabskich linii lotniczych. AACO ma swoją siedzibę w Bejrucie (Liban), zaś jej Centrum Szkoleniowe w Ammanie (Jordania).
  Airbus A310-300 w barwach Royal Jordanian
  Airbus A321 Royal Jordanian

  Royal Jordanianjordańskie narodowe linie lotnicze, z siedzibą w Ammanie. Ma połączenia z Afryką, Azją, Europą i Ameryką Północną. Należy do sojuszu Arab Air Carriers Organization i Oneworld. Głównym węzłem jest Port lotniczy Amman.

  Port lotniczy Amman – międzynarodowy port lotniczy położony 32 km na południe od centrum Ammanu. Jest największym portem lotniczym w Jordanii i głównym portem przesiadkowym linii lotniczych Royal Jordanian.Ameryka Północna – kontynent o powierzchni 24 242 000 km² (co stanowi 16,3% całkowitej powierzchni lądów na kuli ziemskiej), położony na półkulach: północnej i zachodniej. Do Ameryki Północnej należy Ameryka Środkowa.
  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).Jordania (الأردن Al-Urdunn, pełna nazwa: Haszymidzkie Królestwo Jordanii, المملكة الأردنية الهاشمية Al-Mamlaka al-Urdunnijja al-Haszimijja) – arabska monarchia konstytucyjna na Bliskim Wschodzie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Afryka – drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi. Ma 30,37 mln km² powierzchni, czyli ponad 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.
  Oneworld – sojusz dwunastu linii lotniczych powstały w 1998. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.