• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Royal Borough of Kensington and Chelsea  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Elizabeth Cleghorn Gaskell, z domu Stevenson (ur. 29 września 1810 - zm. 12 listopada 1865), często nazywana po prostu Panią Gaskell, angielska pisarka z czasów wiktoriańskich. Najbardziej znana jest z biografii pisarki Charlotte Brontë. Jej powieści są portretem życia różnych warstw społecznych.Southern – brytyjski przewoźnik kolejowy, posiadający koncesję na obsługę tras podmiejskich i regionalnych w południowej Anglii. Pierwszy okres koncesyjny rozpoczął się w październiku 2000 i trwał do roku 2009, po czym firma uzyskała jego przedłużenie do lipca 2015. Firma zarejestrowana jest pod nazwą New Southern Railway Ltd. W latach 2000-2004 działała pod marką South Central, a od 2004 jako Southern. Jej udziałowcami, za pośrednictwem swojej spółki Govia, są brytyjska Go-Ahead Group i francuski Keolis. 22 czerwca 2008 firma przejęła obsługę linii łączącej lotnisko Gatwick z centrum Londynu. Trasa ta jest sygnowana marką Gatwick Express.
  Przypisy[ | edytuj kod]
  1. Population Estimates for UK, England and Wales, Scotland and Northern Ireland - Office for National Statistics, www.ons.gov.uk [dostęp 2017-10-16] (ang.).
  2. „RBKC Postcode Districts Map”
  3. „ Legislation.gov.uk- London Government Act 1963”
  4. „ hansard.millbanksystems.com-London Government Act 1899”
  5. „RKBC Council- Ward maps”
  6. „ukpollingreport.co.uk-london”
  7. „ons.gov.uk – 2011 Census: KS102EW Age structure, local authorities in England and Wales”
  8. „ons.gov.uk – 2011 Census: KS201EW Ethnic group, local authorities in England and Wales”
  9. „ons.gov.uk – 2011 Census: KS209EW Religion, local authorities in England and Wales”
  10. „ons.gov.uk – 2011 Census: KS204EW Country of birth, local authorities in England and Wales”
  11. „rbkc.gov.uk - Leighton House Museum and Art Gallery”
  12. „nam.ac.uk - National Army Museum”
  13. „chelsea-pensioners.co.uk - Royal Hospital Chelsea Museum”
  14. „nationaltrust.org.uk - Carlyle's House”
  15. „cadoganhall.com - Cadogan Hall”
  16. „royalcourttheatre.com - Royal Court Theatre”
  17. „museumofbrands.com - Museum of Brands”
  18. „finboroughtheatre.co.uk - Finborough Theatre”
  19. „chelseatheatre.org.uk - Chelsea Theatre”
  20. „saatchi-gallery.co.uk - Saatchi Gallery”
  21. „stephaniehoppen.com - Hoppen Stephanie Gallery”
  22. „andipa.com - Andipa Gallery”
  23. „michaelhoppengallery.com - Michael Hoppen Gallery”
  24. „eco.co.uk - Earls Court Exhibition Centre”
  25. „portobellomarket.org - Portobello Road Market”
  26. „london2012.com -venues”
  27. „richmond.ac.uk - Richmond University”
  28. „bu.edu - Boston University London Academic Centre”
  29. „rca.ac.uk - Royal College of Art”
  30. „kcc.ac.uk - Kensington and Chelsea College”
  31. „lsda-acting.com - London School of Dramatic Art”
  32. „enbschool.org.uk - English National Ballet School”
  33. „lyceefrancais.org.uk - Lycee Francais Charles De Gaulle School”
  34. „collingham.co.uk - Collingham VI Form College”
  35. „ashbournecollege.co.uk - Ashbourne College”
  36. „stcharles.ac.uk - St Charles Catholic Sixth Form College”

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • „Kensington & Chelsea Local Involvement Network (K&C LINk)”
 • Heythrop College - brytyjska uczelnia wyższa z siedzibą w Londynie, wyspecjalizowana w dydaktyce i badaniach w dziedzinach filozofii, teologii i psychologii. Od 1971 jest jedną z uczelni członkowskich University of London. Jest silnie związana z katolickim zakonem jezuitów. Jej mottem jest łacińska maksyma Nil Sine Fide - "nic bez wiary".Notting Hill Gate - stacja metra londyńskiego, na terenie Royal Borough of Kensington and Chelsea, leżąca na trasie trzech linii: District Line, Circle Line oraz Central Line. Została oddana do użytku w 1868 roku. W roku 2009 skorzystało z niej ok. 17,365 mln pasażerów. Stanowi stację graniczną między pierwszą a drugą strefą biletową.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Harrods – luksusowy dom towarowy na Brompton Road, w dzielnicy Knightsbridge, w Londynie. Oprócz domu towarowego w skład Harrods Group wchodzą Harrods Bank, Harrods Estates, Harrods Casino, Harrods Aviation i Air Harrods.
  Piccadilly line – jedna z linii metra w Londynie, oznaczana kolorem ciemnoniebieskim. Istnieje od 1906 roku. Obecnie liczy 53 stacje (w tym 25 podziemnych), zaś łączna długość jej trasy wynosi 71 kilometrów. Korzysta z niej ok. 176 milionów pasażerów rocznie.
  Wielki Londyn (ang. Greater London) – region administracyjny w południowo-wschodniej Anglii obejmujący miasto Londyn. Region zajmuje powierzchnię 1579 km² i liczy około 8 173 900 mieszkańców. Rozciągłość południkowa Wielkiego Londynu wynosi 46 km, a równoleżnikowa 58 km, co czyni go jednym z największych obszarowo miast świata.
  Chrześcijaństwo, chrystianizm (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły.
  Islam (arab. الإسلام ; al-islām) – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.
  Buddyzm (inna nazwa to: sanskr. Buddha Dharma; pāli. Buddha Dhamma lub Buddha Sasana – "Nauka Przebudzonego") – nonteistyczny system filozoficzny i religijny, którego założycielem i twórcą jego podstawowych założeń był żyjący od około 560 do 480 roku p.n.e. Siddhārtha Gautama (pāli. Siddhattha Gotama), syn księcia z rodu Śākyów, władcy jednego z państw-miast w północnych Indiach. Buddyzm bywa zaliczany do religii dharmicznych oraz do religii nieteistycznych.
  Imperial College London (właśc. The Imperial College of Science, Technology and Medicine) jest publicznym uniwersytetem położonym w Londynie. Specjalizuje się w badaniach oraz kształceniu w dziedzinie nauki, inżynierii oraz medycyny. Imperial College był częścią Uniwersytetu Londyńskiego do roku 2007, kiedy to uzyskał pełną niezależność, z okazji stulecia swego istnienia. Na Imperial College kształci się około 13 500 studentów, a kadra akademicka liczy ponad 3300 osób.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.