• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rottach-Egern

  Przeczytaj także...
  Droga krajowa 318 (Bundesstraße 318, B 318) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północy na południe od węzła Holzkirchen na autostradzie A8 przez Gmund am Tegernsee zachodnim brzegiem jeziora Tegern do drogi B307 w Rottach-Egern w południowej Bawarii.Miesbach (baw. Miaschboch) – miasto powiatowe w południowych Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, siedziba powiatu Miesbach. Leży około 40 km na południowy wschód od Monachium, nad rzeką Schlierach, przy drodze B307, B472 i linii kolejowej Monachium – Bayrischzell.
  Leo Slezak (ur. 18 sierpnia 1873 Mährisch-Schönberg, Austro-Węgry, zm. 1 czerwca 1946, Rottach-Egern) – austriacki śpiewak operowy.

  Rottach-Egern (do 18 marca 1951 Rottach) – gmina w południowych Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland, w powiecie Miesbach. Leży około 12 km na południowy zachód od Miesbach, nad jeziorem Tegern, przy drodze B307 i B318.

  Region Oberland (niem. Planungsregion Oberland) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria. Siedzibą regionu jest miasto Weilheim in Oberbayern.Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.

  Pierwszy raz wspomniana w 748, miejscowość rybacko-rolnicza.

  Demografia[]

  Dane o ludności z dnia 31 grudnia 2008:

  Polityka[]

  Wójtem gminy jest Franz Hafner z FWG, rada gminy składa się z 20 osób.

  Osoby[]

  związane z gminą[]

 • Hedwig Courths-Mahler - pisarka. Mieszkała tutaj i zmarła
 • Leo Slezak – śpiewak operowy
 • Zobacz też[]

 • Egern
 • Rottach
 • Przypisy

  Hedwig Courths-Mahler, w Polsce raczej Jadwiga (czasem błędnie Mahlerowa), z domu Mahler (ur. 18 lutego 1867 r. w Nebra (Unstrut); zm. 26 listopada 1950 r. w Rottach-Egern) – pisarka niemiecka, głównie schematycznych romansów.Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Droga krajowa 307 (Bundesstraße 307, B 307) – niemiecka droga krajowa przebiegająca w trzech częściach z zachodu na wschód po północnym podnóżu Alp w południowej Bawarii.
  Powiat Miesbach (niem. Landkreis Miesbach) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Oberland.
  Górna Bawaria (niem. Oberbayern) - kraina historyczna w południowych Niemczech, współcześnie okręg (niem. Bezirk) oraz rejencja w kraju związkowym Bawaria. Stolicą Górnej Bawarii jest Monachium. Do Górnej Bawarii należy też najwyższa część niemieckich Alp, przepływa przez nią rzeka Izara.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.