Rose Mary „Rosie” Clooney (ur. 23 maja 1928 w Maysville w Kentucky, zm. 29 czerwca 2002 w Beverly Hills) – amerykańska piosenkarka i aktorka. Największy rozgłos zyskała we wczesnych latach pięćdziesiątych XX wieku piosenką „Come On-a My House” (1951), po której pojawiły się inne popowe utwory, takie jak „Mambo Italiano” (1951), „Botch-a-Me” (1952), „Half as Much” (1952), „Tenderly” (1954), „Hey There” (1954) i „This Ole House” (1954).
Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..Bing Crosby, właśc. Harry Lillis Crosby (ur. 3 maja 1903 w Tacoma, Waszyngton, zm. 14 października 1977 w Madrycie) – jeden z najpopularniejszych wokalistów i aktorów amerykańskich XX wieku. Brat piosenkarza Boba Crosby’ego.
W maju 1946 podpisała kontrakt z wytwórnią Columbia Records. Śpiewała w duetach m.in. z Marleną Dietrich, Guyem Mitchellem, Bennym Goodmanem, Jimmym Boydem, Gene Autry i Harrym Jamesem. Odniosła również sukcesy jako wokalistka jazzowa. Kariera Clooney osłabła w latach sześćdziesiątych, częściowo z powodu problemów związanych z depresją i uzależnieniem od narkotyków, ale odrodziła się w 1977, kiedy jej kolega z filmu muzycznego Michaela Curtiza Białe Boże Narodzenie (White Christmas, 1954), Bing Crosby, poprosił ją o występ z nim z okazji jego 50. rocznicy w showbiznesie. Nagrywała do swojej śmierci w 2002.
Jimmy Devon Boyd (ur. 9 stycznia 1939 w McComb, zm. 7 marca 2009 w Santa Monica) – amerykański aktor, muzyk i piosenkarz. Posiada swoją gwiazdę 7021 Hollywood Blvd. na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd.
IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
Matka aktora Miguela Ferrera i ciotka George’a Clooneya.
Tony Pastor and His Orchestra (1947)
The Stars Are Singing (1953) jako Terry Brennan
Here Come the Girls (1953) jako Daisy Crockett
Red Garters (1954) jako Calaveras Kate
Białe Boże Narodzenie (White Christmas, 1954) jako Betty Haynes
Z głębi serca (Deep in My Heart, 1954) jako wykonawczyni w „That Midnight Girl”
Podbój kosmosu (Conquest of Space, 1955) - występ muzyczny
The Joker’s Wild (1968, TV)
Twilight Theater (1982, TV)
Sister Margaret and the Saturday Night Ladies (1987, TV) jako Sarah
Zabójcze radio (Radioland Murders, 1994) jako Anna
Ostry dyżur (ER, 1994) jako Mary Cavanaugh / 'Madame X'
Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
Rosemary Clooney w bazie IMDb (ang.)
Rosemary Clooney w bazie Filmweb
Rosemary Clooney w bazie Notable Names Database (ang.)
Rosemary Clooney w Discogs.com (ang.)

Litewska Biblioteka Narodowa im. Martynasa Mažvydasa (lit. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – litewska biblioteka narodowa założona w 1919 roku w Kownie, przeniesiona w 1963 roku i działająca do dziś w Wilnie.
International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji
obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Warto wiedzieć że... beta
Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Henry Haag „Harry” James (ur. 15 marca 1916 w Albany, zm. 5 lipca 1983 w Las Vegas) – amerykański trębacz i lider zespołów jazzowych ery swingu.