• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ron Huldai

  Przeczytaj także...
  Montgomery – stolica amerykańskiego stanu Alabama, siedziba hrabstwa Montgomery. Dzięki populacji liczącej 205 764 mieszkańców (2010), Montgomery stanowi 2. pod względem wielkości miasto w stanie Alabama (ustępując Birmingham), a zarazem 103. w Stanach Zjednoczonych. Montgomery to ponadto centrum obszaru metropolitalnego o tej samej nazwie, który w 2010 roku zamieszkiwało 374 536 osób, czyniąc go 4. pod względem wielkości w Alabamie i 136. w skali państwa.Gimnazjum Herzlija (hebr. הגימנסיה העברית הרצליה, HaGymnasia HaIvrit Herzliya; ang. The Herzliya Hebrew Gymnasium) jest instytucją edukacyjną położoną w osiedlu Tzafon Chadasz w mieście Tel Awiw, w Izraelu. Szkoła powstała w 1905 i była pierwszą na świecie hebrajską szkołą średnią.
  Tel Awiw-Jafa (hebr. תֵּל־אָבִיב-יָפוֹ, trl. Tel Aviv-Yafo, trb. Tel Awiw-Jafo; arab. تل ابيب-يافا trl. Til Abīb-Yāfū, trb. Til Abib-Jafu), zwyczajowo nazywane Tel Awiw, jest drugim pod względem wielkości miastem Izraela. Miasto jest położone w Dystrykcie Tel Awiwu na nadmorskiej równinie Szaron leżącej nad Morzem Śródziemnym. Tel Awiw zajmuje powierzchnię 51,8 km², będąc największym i najludniejszym miastem obszaru metropolitalnego Gusz Dan. Miasto jest zarządzane przez władze miejskie Tel Awiwu-Jafy, na czele których stoi burmistrz Ron Huldai.
  Ron Huldai

  Ron Huldai (hebr. רון חולדאי) (ur. w 1944 w Chulda) – izraelski polityk polskiego pochodzenia.

  Od 1998 roku burmistrz Tel Awiw-Jafy. W 2003 roku wybrany na drugą, a w 2008 na trzecią kadencję. W latach 1963-1989 służył w izraelskich siłach powietrznych, gdzie otrzymał stopień generała brygady. Ukończył historię na uniwersytecie Tel Awiw, Uniwersytet Auburn w Montgomery, oraz Amerykańską Akademię Lotnictwa Wojskowego przy bazie Maxwell, a także zarządzanie w Wharton College, na uniwersytecie Pensylwania. Przez 3 lata pełnił funkcję dyrektora liceum Gymnasia Herzlia.

  Generał brygady – wysoki stopień wojskowy. W Wojsku Polskim najniższy stopień generalski. Niższym stopniem jest pułkownik, a wyższym generał dywizji.Język hebrajski (hebr. עִבְרִית, trb. iwrit) – język z grupy kananejskiej języków semickich, należący do afroazjatyckiej rodziny językowej, zapisywany alfabetem hebrajskim.


  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.