• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Romeo i Julia - musical

  Przeczytaj także...
  Małgorzata Irena Duda-Kozera (ur. 1963) – polska aktorka teatralno-musicalowa oraz filmowa, wokalistka. Aktorka komedii, dramatu i musicalu.Jerzy Grzechnik (ur. 3 października 1979, Warszawa) – aktor i wokalista teatru muzycznego Studio Buffo w Warszawie, z którym związany jest od 2007 roku.
  Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.

  Romeo i Julia to musical teatru Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza, oparty na podstawie dramatu Romeo i Julia Williama Shakespeare’a. Muzykę skomponował Janusz Stokłosa, a teksty napisał Jan Wermer.

  Krytycy opisują przedstawienie jako młodzieżową, współczesną wersję Romea i Julii. W czasie przedstawienia często padają mocne słowa, a czasem aktorzy porozumiewają się młodzieżowym slangiem. Ponadto, popisy kaskaderskie i taniec breakdance’owy wykonywany na scenie przypomina widzowi, że wcale nie jest to sztuka skierowana do dorosłego odbiorcy. Twórcy przyznają, że tworząc Romea i Julię zależało im przede wszystkim na ukazaniu konfliktu pokoleń.

  Gwara, gwara ludowa, gwara terytorialna – terytorialna odmiana języka, mowa ludności (zwłaszcza wiejskiej), wyodrębniona z języka ogólnego i gwar sąsiadujących poprzez odrębności fonetyczne i leksykalne. Podrzędna w stosunku do dialektu. Czasem wyodrębnia się również podrzędne w stosunku do dialektu zespoły gwarowe. Granice gwar, podobnie jak granice dialektów, wyodrębniane są w badaniach językoznawczych poprzez zestawianie językowych cech dystynktywnych (cech odróżniających) na określonych terytoriach i niejednokrotnie mają charakter umowny.Avon Products (NYSE: AVP) - przedsiębiorstwo o zasięgu ogólnoświatowym, zajmujące się produkcją i dystrybucją kosmetyków, sprzedające je w systemie sprzedaży bezpośredniej korzystając z marketingu wielopoziomowego. Przedsiębiorstwo działa w ponad 135 krajach, w 2005 osiągnęło sprzedaż 8,1 mld dolarów. Najszybciej rozwijające się rynki to Rosja i Chiny.

  Światowa prapremiera spektaklu odbyła się w hali widowiskowej Torwar 8 października 2004. Dostępna jest także płyta z muzyką do musicalu, Romeo i Julia, a także płyta karaoke, na której zamieszczone są lekcje śpiewu dla młodych dziewczyn.

  Zyski ze spektaklu wspierają akcję Avonu Wielka kampania życia.

  Obecna obsada[]

  Julia - Maria Tyszkiewicz / Natalia Kujawa

  Monika Ambroziak, pseudonim Dzidzia (ur. 14 maja 1971 r.) – polska aktorka teatralna, musicalowa, telewizyjna i filmowa, piosenkarka. Od lat związana z teatrem muzycznym Studio Buffo, gościnnie także Teatrze Muzycznym Roma.William Szekspir (ang. William Shakespeare; ur. prawdopodobnie 23 kwietnia 1564, data chrztu: 26 kwietnia 1564, w Stratford-upon-Avon, zm. 23 kwietnia/3 maja 1616, tamże) – angielski poeta, dramaturg, aktor. Powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformatorów teatru.

  Romeo - Krzysztof Rymszewicz

  Rosalina - Natalia Srokocz / Natalia Krakowiak

  Merkucjo - Paweł Orłowski

  Benvolio - Mateusz Jakubiec

  Tybalt - Michał Derlicki / Robert Buczyński

  Parys - Jerzy Grzechnik / Jan Traczyk

  Pani Capulet - Alicja Borkowska

  Pan Capulet - Dariusz Kordek / Mariusz Czajka

  Piastunka Julii - Marta - Małgorzata Duda-Kozera / Monika Ambroziak

  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.

  Ojciec Laurenty - Tomasz Steciuk / Jerzy Grzechnik

  Instruktor walk wschodu - Nam - Bui Ngoc Hai

  Diler - Artur Chamski

  DJ - Artur Chamski

  - Alicja Balasa

  - Barbara Deska

  - Paulina Mechecka

  - Karolina Musińska

  - Weronika Pełczyńska

  - Anna Sąsiadek

  - Joanna Wiśniewska

  - Robert Buczyński

  Mariusz Czajka (ur. 9 kwietnia 1961 w Grudziądzu) – polski aktor teatralny i filmowy, znany głównie z ról komediowych. Od wielu lat jest działaczem Teatru Studia BUFFO w Warszawie. Prowadzi zajęcia na kierunku teatralnym w tymże teatrze dla dzieci i młodzieży w ciągu roku szkolnego. Od wielu lat podczas wakacji udziela się rolą nauczyciela na obozach teatralno-wokalnych pod patronatem Studia BUFFO.Romeo i Julia płyta z piosenkami do filmowego musicalu Romeo i Julia w reżyserii Janusza Józefowicza. Została wydana w 2004.

  - Błażej Ciszek

  - Sebastian Lubański

  - Grzegorz Puchalski

  - Krzysztof Stoiński

  - Sebastian Świerczyński

  Scena balu

  - Anna Białecka

  - Marzena Bednarska-Almert

  - Justyna Chowaniak

  - Wanda Górska-Ruzik

  - Władysława Józefowicz

  - Irena Kazimierczuk

  - Daria Kochańczyk

  - Julita Łubińska

  Artur Chamski (ur. 22 kwietnia 1979 w Bystrzycy Kłodzkiej) – aktor, wokalista i piosenkarz. Związany z Teatrem Studio Buffo od 2001.Agata Miklaszewska (ur. 3 czerwca 1950 w Katowicach) – polska pisarka i poetka. Autorka powieści, monodramów, librett i tekstów piosenek do musicali (w tym do Metra). Młodsza siostra Maryny Miklaszewskiej.

  - Iwona Malinowska

  - Beata Mysińska

  - Iza Pągowska

  - Hanna Rogowska

  - Beata Urbańska

  - Barbara Żelazny

  - Radosław Boguski

  - Kazimierz Jankowski

  - Wojciech Jankowski

  - Andrzej Józefowicz

  - Krzysztof Kalita

  - Sławomir Łupiński

  - Marek Piątkowski

  - Piotr Piotrowski

  - Krzysztof Słoń

  Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing) – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa "b-boy" użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez (block party/street jam). Taniec ten narodził się w latach 70. w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.Teatr Studio Buffo – teatr muzyczny w Warszawie działający (jako teatr Buffo) od 1956 roku. Od 1992 pod obecną nazwą i kierownictwem Janusza Stokłosy (prezesa) i Janusza Józefowicza (dyrektora artystycznego). Pierwszy po drugiej wojnie światowej i przez wiele lat jedyny prywatny teatr w Warszawie.

  - Jerzy Stępniak

  - Jacek Tyski

  - Ryszard Wojtala

  - Katarzyna Krzeszewska

  Grupa breakdance "Crazy Squad"

  - Mariusz Bromirski

  - Tomasz Krajewski

  - Dariusz Marzec

  - Paweł Orłowski

  - Damian Sochacki

  Grupa łyżwiarstwa synchronicznego

  - Kinga Balaszczuk

  - Ewelina Dunajska

  - Agnieszka Gejc

  Metro – polski musical wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Pierwsza prywatna produkcja teatralna w powojennej Polsce.Janusz Józefowicz (ur. 3 lipca 1959 w Świeciu) – magister sztuki, polski choreograf, aktor, scenarzysta i reżyser, pierwszy manager muzyczny Edyty Górniak i Nataszy Urbańskiej.

  - Inez Romaniszyn

  - Agata Rudnicka

  - Kamila Szczerbol

  - Karolina Więcek

  Partię sopranową śpiewa solistka Opery Kameralnej

  - Justyna Stępień

  - Marta Wyłomańska

  Zobacz też[]

 • Romeo i Julia (album)
 • Metro (musical)
 • Linki zewnętrzne[]

 • Romeo i Julia, oficjalna strona spektaklu • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Natalia Krakowiak (ur. 11 stycznia 1990 w Kołobrzegu) – polska wokalistka i aktorka stołecznego teatru Studio Buffo w Warszawie. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu.
  Grzegorz Puchalski (ur. 30 maja 1966 roku w Lidzbarku Warmińskim) - katolicki prezbiter diecezji elbląskiej, doktor nauk teologicznych (teologia pastoralna, katechetyka), rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  Hala Torwar – hala widowiskowo-sportowa w Warszawie, mieszcząca się przy ul. Łazienkowskiej, pomiędzy Trasą Łazienkowską i stadionem klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Należy do Centralnego Ośrodka Sportu. Istnieje od 1953. Została zmodernizowana w 1999. Mieści do 4.838 widzów. Służy głównie jako sala koncertowa, lodowisko do hokeja na lodzie lub hala koszykówki i siatkówki.
  Karaoke (jap. カラオケ) – forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca na śpiewaniu w pubie, klubie, domu itp. znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium (telewizor, monitor, projektor itp.). Ostatnio popularne stały się muzyczne gry komputerowe, które znacznie ułatwiają zabawę, jaką jest karaoke.
  Mateusz Jakubiec (ur. 7 lutego 1993 w Mikołowie) - polski wokalista i aktor musicalowy. Od 2012 związany z teatrem Studio Buffo.
  Romeo i Julia – dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira napisany we wczesnym stadium jego kariery. Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków. Rzecz dzieje się w Weronie i Mantui.
  Dariusz Kordek (ur. 26 stycznia 1965 roku w Warszawie) – polski aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny, piosenkarz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.