• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rogers Cup

  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.ATP Tour Masters 1000, wcześniej ATP Masters Series, ATP World Tour Masters 1000 – cykl dziewięciu tenisowych turniejów męskich, rozgrywanych w czasie sezonu tenisowego w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Są to najważniejsze imprezy w kalendarzu imprez męskich, zaraz po turniejach wielkoszlemowych i ATP Finals, rozgrywanym na zakończenie sezonu. W latach 1990–1999 cykl dziewięciu turniejów nosił nazwę Mercedes Super 9. Najwięcej zwycięstw w zawodach tej rangi odniósł Rafael Nadal (35 triumfów), następnie Novak Đoković (33 triumfy) oraz Roger Federer (28 triumfów).
  WTA Premier 5 – pięć turniejów tenisowych drugiej w kolejności rangi kategorii WTA Premier Series w rozgrywkach WTA Tour; utworzone spośród rozgrywek kategorii I (Tier I) po rezygnacji w 2008 roku z pięciostopniowego systemu kategoryzacji turniejów.
  Rexall Centre at York University, Toronto

  Canadian Open – kobiecy turniej tenisowy rangi WTA Premier 5 zaliczany do cyklu WTA Tour i męski turniej ATP Tour Masters 1000 zaliczany do cyklu ATP Tour.

  Zawody rozgrywane są naprzemiennie w Montrealu i Toronto. W latach parzystych zawody tenisistów odbywają się w Toronto, a tenisistek w Montrealu. W latach nieparzystych następuje zmiana. Mecze rozgrywane są na kortach o twardej nawierzchni.

  Turniej w Toronto odbywa się w kompleksie Rexall Centre, natomiast w Montrealu na obiekcie Stade Uniprix.

  Aviva Centre, dawniej Rexall Centre – kompleks tenisowy w Toronto, w prowincji Ontario w Kanadzie, w kampusie York University. Toronto – największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. W mieście Toronto mieszka 5 915 386 ludzi (2011).

  Turniej posiada długą historię. Zawody mężczyzn rozegrano po raz pierwszy w roku 1881, kobiet zaś w 1892 roku.

  Mecze finałowe[ | edytuj kod]

  gra pojedyncza mężczyzn[ | edytuj kod]

  gra podwójna mężczyzn[ | edytuj kod]

  gra pojedyncza kobiet[ | edytuj kod]

  gra podwójna kobiet[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil turnieju na stronie ATP (ang. • hiszp.). atptour.com. [dostęp 2019-08-12].
 • Profil turnieju na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2019-08-12].
 • Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.
  Warto wiedzieć że... beta

  Association of Tennis Professionals (ATP), Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych – organizacja utworzona w roku 1972 mająca na celu ochronę interesów tenisistów (rok później podobny związek – WTA założyły tenisistki). Począwszy od 1990 r. ATP stała się organizatorem cyklu męskich rozgrywek tenisowych pod nazwą ATP World Tour.
  Stade Uniprix lub Uniprix Stadium – kompleks tenisowy w Montrealu, w prowincji Quebec w Kanadzie, w Montreal’s Jarry Park.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.