• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Roger Sławski  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Fontanna w Parku Wilsona – fontanna zlokalizowana w centralnej części Parku Wilsona w Poznaniu, pomiędzy muszlą koncertową autorstwa Jerzego Tuszowskiego, a rzeźbą Perseusza i Andromedy oraz Palmiarnią.Kamienica Towarzystwa Ubezpieczeniowego Union – okazała, pięciokondygnacyjna, neobarokowa kamienica, nawiązująca do baroku II połowy XVIII wieku, zlokalizowana w Poznaniu przy Placu Wolności 14, na narożniku ul. 3 Maja. Według Joanny Gołdych, znawcy architektury, jest to jedno z najwybitniejszych dzieł Rogera Sławskiego na terenie miasta.
  Odznaczenia[]
 • Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (1929)
 • Przypisy

  1. Wyszukiwarka grobów
  2. Kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Marcina
  3. Gabriela Klause: Roger Sławski : 1871-1963 : architekt. Poznań: Wydawnictwo Miejskie, 1999, s. 168–169. ISBN 83-87847-18-6.
  4. Odznaczenia dla organizatorów P. W. K.. „Gazeta Lwowska”, s. 2, Nr 226 z 2 października 1929. 
  Bonikowo – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kościańskim, w gminie Kościan. Zabytkowy kościół drewniany. Podziemny magazyn gazu "PMG Bonikowo" firmy PGNiG objętości 200 mln metrów sześciennych znajduje się w pobliżu Kokorzyna.Uniwersytet Techniczny w Berlinie (niem. Technische Universität Berlin, TU Berlin) – niemiecka politechnika, jeden z czterech uniwersytetów w Berlinie.


  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Odwach w Poznaniu – budynek odwachu na Starym Rynku w Poznaniu powstał w XVIII w. Pierwszy drewniany budynek zastąpiono nowym, zbudowanym w latach 1783-1787 według projektu warszawskiego architekta Jana Chrystiana Kamsetzera, w stylu klasycystycznym. Budowę sfinansował starosta generalny Wielkopolski – Kazimierz Raczyński. Służył jako siedziba dla straży miejskiej, a później policji.
  Pawilon Polonji Zagranicą (także: Pawilon "Polonia Zagranicą", od 1985 biblioteka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu) – zabytkowy, dawny pawilon wystawienniczy Powszechnej Wystawy Krajowej zlokalizowany przy ul. Parkowej 2 w Poznaniu (bezpośrednio przy Parku Wilsona i Palmiarni Poznańskiej).
  Kamieniec (niem. Steindorf) – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie grodziskim, w gminie Kamieniec.
  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  Polacy – naród zamieszkujący głównie obszar Rzeczypospolitej Polskiej i będący jej głównym składnikiem ludnościowym, a poza granicami Polski tworzący Polonię.
  Kalisz (gr. Καλισία, łac. Calisia, jid. קאַליש) – miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, stolica Kaliskiego, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, główny ośrodek aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; stolica diecezji kaliskiej.
  Bnin – południowa część miasta Kórnika, nad Jeziorem Bnińskim i Jeziorem Kórnickim. Bnin był do 1934 roku osobnym miastem, a w latach 1934-61 wsią. W 1961 r. został włączony w granice Kórnika.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.