• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rodzinka - serial telewizyjny

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Rodzinkapolski serial komediowy wyprodukowany w latach 2003–2004 w reżyserii Anny Hałasińskiej, odpowiednik brytyjskiego serialu My Family.

  Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności - adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.Małgorzata Socha (ur. 23 kwietnia 1980 w Warszawie) – polska aktorka występująca przede wszystkim w serialach telewizyjnych. Popularność przyniosła jej rola Violetty Kubasińskiej w serialu BrzydUla, a także role w serialach Na Wspólnej, Prosto w serce i Przyjaciółki.

  Główne postacie i ich odtwórcy[]

 • Jerzy Leszczyński (Piotr Machalica) – głowa "rodzinki", stomatolog, ma 45 lat, posiada własny gabinet dentystyczny, choć niezbyt lubi swoją pracę
 • Dorota, żona Leszczyńskiego (Agnieszka Suchora) – z wykształcenia pedagog, ma ok. 40 lat, prowadzi dom i pracuje w agencji turystycznej – oprowadza po Warszawie wycieczki z zagranicy
 • Kinga, córka Leszczyńskich (Monika Pikuła) – 16-letnia licealistka, typowa nastolatka
 • Olek "Alex", syn Leszczyńskich (Bogusław Kudłek) – 19-latek, marzy o karierze aktora, ale nie dostał się do szkoły teatralnej, głównie zajmuje się komputerem i poszukiwaniem dziewczyny swoich marzeń
 • Michał, syn Leszczyńskich (Maciej Buczek) – najmłodsze dziecko Leszczyńskich, 12-letni mądrala, poważny jak na swój wiek, ponadto interesowny, uzależniony od komputera
 • oraz:

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia, od wyrazów κῶμος komos – pochód i ᾠδή ode – pieśń) – jeden z trzech, obok tragedii i dramatu właściwego, gatunków dramatycznych. Komedie cechuje pogodny nastrój, komizm, najczęściej żywa akcja i szczęśliwe dla bohaterów zakończenie. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Przedstawia komicznie sytuacje i wady bohaterów.
 • Mariola (Małgorzata Socha), pomocnica Leszczyńskiego w jego gabinecie dentystycznym, piękna, młoda i seksowna (odc. 1-3, 5-8)
 • Lista odcinków i pozostali aktorzy[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Rodzinka w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Rodzinka w bazie filmweb.pl
 • Rodzinka w bazie filmpolski.pl
 • Moja rodzinka (My Family) – brytyjski serial komediowy emitowany przez BBC One od 2000 roku, opowiadający o fikcyjnej brytyjskiej rodzinie Harper. W serialu występują Robert Lindsay i Zoë Wanamaker jako Ben i Susan Harper, małżeństwo należące do klasy średniej, mieszkające w okręgu Chiswick w Londynie. Razem z nimi mieszka trójka ich dzieci: Nick, Janey i Michael, których role grają Kris Marshall, Daniela Denby-Ashe i Gabriel Thomson. W późniejszych seriach pojawia się kuzynka Bena Abi (Siobhan Hayes), współpracownik Bena Roger Bailey (Keiron Self) oraz przyjaciel Nicka – Alfie (Rhodri Meilir).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.