• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rock Steady

  Przeczytaj także...
  Adrian Samuel Young (ur. 29 sierpnia 1969 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański muzyk, perkusista w zespole rockowym No Doubt.Bounty Killer, właściwie Rodney Basil Price (ur. 12 czerwca 1972 w Kingston) – jamajski muzyk reggae, dancehall i didżej. Założyciel grupy The Alliance.
  David Allan Stewart, znany jako Dave Stewart, (ur. 9 września 1952, Sunderland, Tyne and Wear) – angielski muzyk i producent nagrań, wokalista, gitarzysta i multiinstrumentalista, najbardziej znany jako członek grupy Eurythmics, założyciel grup Spiritual Cowboys, Vegas i Platinum Weird, kompozytor muzyki filmowej.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Rock Steady – piąty album studyjny amerykańskiej formacji No Doubt, wydany przez wytwórnię Interscope w 2001 roku.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Prince, właściwie Prince Rogers Nelson (ur. 7 czerwca 1958 w Minneapolis, stan Minnesota) – amerykański muzyk, przedstawiciel wielu stylów, m.in.: soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock. Tworzy pod inspiracją muzyki Jimiego Hendrixa. Choć najczęściej postrzegany jest jako wokalista i gitarzysta, Prince gra także na instrumentach klawiszowych i perkusji, pisze teksty, komponuje i aranżuje, jak również zajmuje się produkcją muzyczną. Zaliczany jest do największych ekscentryków rockowych. Jego zachowanie na scenie i ubiór jest postrzegane jako kontrowersyjne i czasami obsceniczne.

  Pomysł nagrania albumu był równie spontaniczny co sam album. Zespół większość piosenek nagrał na Jamajce współpracując z takimi gwiazdami reggae i dancehall jak Sly&Robbie, Steely & Clevie, Lady Saw, Bounty Killer (dwoje ostatnich udzieliło się wokalnie). Oprócz tych artystów zespół wsparli: The Neptunes, Nelle Hooper, Ric Ocasek, Dave Stewart z brytyjskiego duetu Eurythmics i Prince. Na płycie słychać mniej gitary elektrycznej i basowej jak na poprzednich krążkach, a więcej keybordu i elektronicznych rozwiązań. Cały album utrzymany jest w lekkiej tanecznej aranżacji. Za single "Hey Baby" i "Underneath It All" grupa otrzymała dwie statuetki Grammy w 2002 i w 2003 roku za Najlepsze grupowe wykonanie Pop. W 2003 album został sklasyfikowany na 316. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  The Neptunes – amerykański duet producencki, w którego skład wchodzą Pharrell Williams oraz Chad Hugo. Powstał w 1994 roku w Virginia Beach. Słyną z nowatorskich pomysłów i oryginalnego, minimalistycznego brzmienia. Grupa zajmuje się produkcją podkładów muzycznych dla różnych muzyków. Są to m.in. Jay-Z, Busta Rhymes, Snoop Dogg, Justin Timberlake, Kelis czy Britney Spears.No Doubt – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w listopadzie 1986 roku w Kalifornii. Przez pierwsze lata swojego istnienia grała na koncertach uniwersyteckich i jako support bardziej znanych zespołów w południowej Kalifornii.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Intro" – 0:27
  2. "Hella Good" – 4:02
  3. "Hey Baby" – 3:26
  4. "Making Out" – 4:14
  5. "Underneath It All" – 5:02
  6. "Detective" – 2:53
  7. "Don't Let Me Down" – 4:08
  8. "Start The Fire" – 4:08
  9. "Runnig" – 4:01
  10. "In My Head" – 3:25
  11. "Platinum Blonde Life" – 3:27
  12. "Waiting Room" – 4:27
  13. "Rock Steady" – 5:25

  Twórcy[ | edytuj kod]

 • Gwen Stefani – śpiew
 • Tony Kanal – gitara basowa, keyboard
 • Tom Dumont – gitara elektryczna, keyboard
 • Adrian Young – perkusja
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Tony Ashwin Kanal (ur. 27 sierpnia 1970 w Kingsbury, Anglia) – amerykański muzyk brytyjskiego pochodzenia. Członek zespołu No Doubt.Gwen Stefani, właściwie Gwen Renée Stefani (ur. 3 października 1969 w Fullerton, w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt.
  Warto wiedzieć że... beta

  Ric Ocasek (właśc. Richard T. Otcasek, ur. 23 marca 1949 w Baltimore, Maryland) − amerykański muzyk i producent muzyczny, znany głównie jako wokalista i gitarzysta rytmiczny nowofalowej formacji The Cars. Od roku 1989 żonaty z czeską top modelką i aktorką Pauliną Porizkovą, którą poznał w roku 1984 podczas kręcenia teledysku do największego przeboju The Cars "Drive" (reż. Timothy Hutton).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.