• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rock Racing

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Santiago Botero Echeverry (ur. 27 października 1972 w Medellín) - kolumbijski kolarz szosowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.
  Óscar Miguel Sevilla Ribera (ur. 29 września 1976 w Ossa de Montiel koło Albacete, Hiszpania) - hiszpański kolarz szosowy.

  Rock Racing – kontynentalna grupa kolarska z USA. Powstała w 2008 roku. Jej głównym sponsorem jest amerykaśka firma odzieżowa Rock & Republic. Menadżerem ekipy jest Friedick Mariano .

  Operación Puerto – afera dopingowa w kolarstwie szosowym, która wybuchła 22 maja 2006, w momencie aresztowania Manolo Saiza, dyrektora sportowego grupy Liberty Seguros.Ateny (nowogr. Αθήνα = Athina, st.gr. Ἀθῆναι = Athenai, łac. Athenae) – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.

  W ekipie jeżdżą zawodnicy związani z aferami dopingowymi (m.in. Operación Puerto ): mistrz olimpijski w jeździe indywidualnej na czas z Aten w 2004 Tyler Hamilton, mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas z 2002 roku Santiago Botero oraz drugi zawodnik Vuelta a Espana z 2001 roku Oscar Sevilla.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.626 sek.