• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Robin Hood - anime  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Mondo TV – włoska firma zajmująca się produkcją i dystrybucją seriali animowanych. Założona przez Orlando Corradi w 1985 roku w Rzymie. Beata Olga Kowalska (ur. 29 kwietnia 1966 we Wrocławiu) – polska aktorka filmowa i teatralna. Zajmuje się także choreografią.

  Robin Hood (jap. ロビンフッドの大冒険 Robin Hood no Daibōken) – japońsko-włoski serial animowany z 1990 roku wyprodukowany przez Tatsunoko Production i Mondo TV powstały na podstawie legendy o Robin Hoodzie. W tej wersji Robin Hood i jego przyjaciele są jeszcze dziećmi. Serial liczy 52 odcinki.

  Mały John (ang. Little John) – legendarny towarzysz Robin Hooda, który miał go pobić w walce na kije. Wyróżniał się potężną posturą i ogromną siłą fizyczną.Szeryf – urząd w systemie prawodawstwa angielskiego, szkockiego i Stanów Zjednoczonych, także stanowisko osoby piastującej ten urząd. Tytuł szeryfa wywodzi się ze średniowiecznej Anglii, gdzie oznaczał urzędnika królewskiego na terenie hrabstwa (ang. shire reeve).

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Dom Robina zostaje spalony z rozkazu Lorda Alwina - szeryfa Nottingham. Aby uniknąć dalszych prześladowań Robin i jego kuzyni uciekają do Sherwoodskiego lasu, gdzie napotykają zbójecką bandę dowodzoną przez Małego Johna. Robin razem z nowymi przyjaciółmi postanawia pokrzyżować intrygi Lorda Alwina i jego wspólnika biskupa Herforta. Jego celem jest uratować Marian Lancaster oraz odzyskać bogactwo swojej rodziny.

  Satoko Shimonari (jap. 下成 佐登子 Shimonari Satoko, ur. 26 sierpnia 1961) – japońska piosenkarka. Wykonawca openingów i endingów do anime. Ryszard I Lwie Serce (ang. Richard the Lionheart, fr. Cœur de Lion) (ur. 8 września 1157, zm. 6 kwietnia 1199) – król Anglii od 1189. Syn Henryka II Plantageneta i Eleonory Akwitańskiej. W latach 1190-1192 był jednym z dowódców trzeciej wyprawy krzyżowej. Uwięziony w Austrii w czasie drogi powrotnej, następnie przekazany cesarzowi Henrykowi VI. Został uwolniony w 1194 roku. Zginął, walcząc z francuskim królem Filipem II Augustem o angielskie posiadłości we Francji.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Urodzony w Białymstoku w 1957 r. aktor, reżyser, dramaturg, wykładowca uczelni wyżyszych o profilu teatralnym. Od 1992 r. jako dyrektor naczelny i artystyczny prowadzi Teatr Lalek Arlekin w Łodzi. Działacz społeczny w dziedzinie sztuki teatru lalek, wieloletni I V-ce Prezydent i Prezydent Polunima, polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia lalkarzy Unima, najstarszej organizacji teatralnej na świecie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt sztuk wyreżyserowanych w teatrach lalek, teatrach dramatycznych i teatrze telewizji, autor kilkunastu scenariuszy teatralnych, książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W 2006 r. obronił w Akademii Teatralnej w Warszawie doktorat z dziedziny sztuki teatru. Odznaczony m.in Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużonego Dla Miasta Łodzi i Srebrnym Medalem Gloria Artis.
  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.
  Toshihiko Seki (関俊彦 Seki Toshihiko, urodzony 11 czerwca 1962 w Tochigi) – japoński aktor i seiyū, znany głównie z ról Momotarosa w serialu Kamen Rider Den-O oraz Rau Le Creuseta z anime Kidō Senshi Gundam SEED. Mimo identycznego nazwiska nie jest on spokrewniony z innym znanym seiyū Tomokazu Sekim. Współpracuje z Nobuo Tobitą oraz Tomomichim Nishimurą. Odnotowano, że Seki wystąpił w ponad dwustu rolach głosowych.
  Shigeyo Kawamura (jap. 川村 繁代, Kawamura Shigeyo, ur. 21 listopada 1961 w Tokio), bardziej znana jako Maria Kawamura (jap. 川村 万梨阿, Kawamura Maria) – japońska aktorka głosowa. Dawniej związana z Arts Vision. Jest żoną mangaki Mamoru Nagano.
  Jarosław Pilarski (ur. 31 lipca 1950 w Łodzi) - polski aktor filmowy oraz lektor radiowy i telewizyjny. Dawniej często słyszany w Telewizji Polskiej a także w Polonii 1 gdzie czytał japońskie seriale animowane Gigi La Trottola i W Królestwie Kalendarza.
  Brat Tuck (Friar Tuck) –- postać fikcyjna, która pojawia się w legendzie o Robin Hoodzie jako członek drużyny banitów.
  Will Szkarłatny (ang. Will Scarlet) – postać fikcyjna związana z legendą o Robin Hoodzie. Był to zazwyczaj porywczy i chętny do walki młody mężczyzna.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.