• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Robin Hood: Legenda Sherwood  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Commandos – seria gier komputerowych wyprodukowanych przez hiszpańską firmę Pyro Studios i wydanych przez Eidos Interactive, w których gracz wciela się w dowódcę brytyjskich komandosów. Rozgrywka odbywa się na terenach okupowanych przez państwa Osi podczas II wojny światowej i jej celem jest zwykle zniszczenie nieprzyjacielskich instalacji, co wymaga ostrożnej eliminacji jednostek wroga obdarzonych sztuczną inteligencją.Mały John (ang. Little John) – legendarny towarzysz Robin Hooda, który miał go pobić w walce na kije. Wyróżniał się potężną posturą i ogromną siłą fizyczną.

  Robin Hood: Legenda Sherwoodstrategiczna gra czasu rzeczywistego z elementami zręcznościowymi stworzona przez studio Spellbound Entertainment i wydana w 2002 przez Wanadoo.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Akcja gry toczy się w 1190 w Anglii. Pod nieobecność przebywającego na krucjatach Ryszarda Lwie Serce władzę przejmuje starszy brat króla, Jan bez Ziemi. Podczas krucjat królowi towarzyszy Robin Hood z Loxley. Gdy wraca w rodzinne strony, dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje, a miasto zawłaszczył sobie szeryf z Nottingham.

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Ryszard I Lwie Serce (ang. Richard the Lionheart, fr. Cœur de Lion) (ur. 8 września 1157, zm. 6 kwietnia 1199) – król Anglii od 1189. Syn Henryka II Plantageneta i Eleonory Akwitańskiej. W latach 1190-1192 był jednym z dowódców trzeciej wyprawy krzyżowej. Uwięziony w Austrii w czasie drogi powrotnej, następnie przekazany cesarzowi Henrykowi VI. Został uwolniony w 1194 roku. Zginął, walcząc z francuskim królem Filipem II Augustem o angielskie posiadłości we Francji.

  Zadaniem gracza jest pokrzyżowanie planów Jana bez Ziemi, który chce wykorzystać uwięzienie Ryszarda, by przejąć władzę. By uniemożliwić koronację, Robin Hood musi zebrać siedem klejnotów koronnych: Królewskie Berło, Księgę Sądu Ostatecznego, Łyżeczkę Koronacyjną, Miecz Narodu, Ampullę i Królewską Pieczęć i Koronę.

  Lincoln – miasto w Wielkiej Brytanii, w środkowowschodniej Anglii, ośrodek administracyjny hrabstwa Lincolnshire. Liczba ludności miasta wynosi 85 595 (2001), a powierzchnia 35,69 km². Lincoln jest jednym z trzech najstarszych miast angielskich, tutaj rzymska armia wybudowała między 50 a 60 r. n.e. bastion dla legionu IX Hispana. Dziś Lincoln to ważny ośrodek administracyjny, edukacyjny (uniwersytet) i usługowy z różnorodnym przemysłem (także branży nowych technologii). Miasto jest także popularnym miejscem odwiedzin turystów, szczególnie z racji średniowiecznej katedry (Lincoln Cathedral) oraz zamku (Lincoln Castle).Brat Tuck (Friar Tuck) –- postać fikcyjna, która pojawia się w legendzie o Robin Hoodzie jako członek drużyny banitów.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Will Szkarłatny (ang. Will Scarlet) – postać fikcyjna związana z legendą o Robin Hoodzie. Był to zazwyczaj porywczy i chętny do walki młody mężczyzna.
  Steam (ang. para) – system dystrybucji cyfrowej, system zabezpieczeń oraz system gry wieloosobowej stworzony przez Valve Corporation.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2002 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Loxley – wieś w Anglii, w hrabstwie Warwickshire, w dystrykcie Stratford-on-Avon. Leży 13 km na południe od miasta Warwick i 127 km na północny zachód od Londynu.
  GameZone – amerykańska strona internetowa o grach komputerowych, dostarczająca wiadomości, recenzje, zapowiedzi, materiały do pobrania, kody do gier. Zawiera także sklep oraz zrzuty i filmy z gier. Strona została założona w 1994 roku.
  Derby – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), w hrabstwie ceremonialnym Derbyshire, nad rzeką Derwent (dopływ Trentu).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.