• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Robin Hood: Faceci w rajtuzach  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Bitwa o Anglię – kampania powietrzna głównie nad południową i centralną Anglią, toczona między niemieckim lotnictwem Luftwaffe a brytyjskim RAF w czasie II wojny światowej, w okresie od 10 lipca do 31 października 1940 roku. Określana jest też jako bitwa o Wielką Brytanię, zwłaszcza w historiografii brytyjskiej (Battle of Britain). Była to pierwsza kampania, toczona wyłącznie za pomocą lotnictwa.Matthew Charles Porretta (ur. 29 maja 1965 roku w Darien, w stanie Connecticut) - amerykański aktor telewizyjny i filmowy.

  Robin Hood: Faceci w rajtuzachparodia filmów opowiadających legendę Robina Hooda, takich jak: Robin Hood: Książę złodziei, Przygody Robin Hooda, czy disneyowskiej wersji Robina Hooda. Film został wyreżyserowany przez Mela Brooksa. Premiera odbyła się w lipcu 1993 roku.

  Streszczenie[ | edytuj kod]

  Film zaczyna się sceną gdy ludzie Robina strzelają płonącymi strzałami, które trafiają w całkowicie niewinną wioskę. W czasie gdy wioska się pali, jej mieszkańcy krzyczą na reżysera, żeby zostawił ich w spokoju. Chwilę potem na plan wchodzi grupa czarnych raperów, którzy opowiadają historię Robina Hooda.
  Wtedy akcja przenosi się do Jerozolimy, gdzie główny bohater zostaje schwytany i osadzony w więzieniu Khalil. Tam spotyka Akicha, dzięki któremu jemu i reszcie więźniów udaje się uciec. Gdy docierają na plażę (z której Robin planował uciec do ojczyzny) współwięzień prosi go o odnalezienie jego syna Aapsika i zaopiekowanie się nim. Robin zgadza się i dostaje od niego zdjęcie syna, które ma mu pomóc w jego poszukiwaniach. Pożegnawszy się Robin wskakuje do morza i przepływa je całe wpław, aż dostaje się do Anglii.
  Po przebraniu się w inne ubrania i zakupie konia, udaje mu się odnaleźć i uratować Apsika przed walczącymi z nim rycerzami księcia. Chłopak dziękuje i przyłącza się do wybawcy. Gdy obaj docierają do rodzinnych ziem tytułowego bohatera, okazuje się, że książę Jan zagarnął wszystko dla siebie.
  Zamek zostaje odholowany i pozostają po nim jedynie fundamenty. W łazience wciąż siedzi sługa Robina – Zezuj. Od niego dowiaduje się, że jego rodzice, bracia, pies, kot i złota rybka nie żyją. Sługa przekazuje mu też naszyjnik zawierający klucz do największego skarbu na świecie. Na swojej drodze Robin i jego towarzysze spotykają szeryfa z Rottingham. Po jego pokonaniu kierują się do lasu. Tam spotykają Willa Scarlet O’Harę oraz małego Johna, którzy każą Robinowi walczyć ze sobą o przejście przez rzeczkę, która ma metr szerokości i 10 centymetrów głębokości. Robin wygrywa, a pokonani przyłączają się do niego.
  W międzyczasie szeryf donosi zwierzchnikowi o spotkaniu Robina Hooda. Książę Jan odwiedza wiedźmę Latrynę, która ostrzega go przed nowo przybyłym. Robin Hood przybywa na bankiet organizowany przez księcia, aby wypowiedzieć mu wojnę. Poznaje tam również piękną Marion. Po tych wydarzeniach Robin wraz z towarzyszami postanawiają dołączyć do swojej grupy wszystkich chętnych mężczyzn z okolicznych wiosek.
  Zaczynają cię ćwiczenia z łucznictwa i jeździectwa. Każdy również dostaje „mundurek” – rajstopy, koszulę oraz kapelusz. Po ukończeniu szkolenia zaczynają napadać bogatych, aby wspierać biednych. Podczas jednej z akcji poznają rabina Tuckmana, który również się do nich przyłącza oraz dzieli się z nimi winem sakralnym, które przewoził.
  Przebiegły książę Jan wymyśla podstęp, aby wreszcie schwytać Robina Hooda. Organizuje konkurs łuczniczy, na którym tak jak się spodziewał, stawił się Robin. Oczywiście bohater zwycięża, niestety zostaje także złapany. Zrozpaczona Marion obiecuje szeryfowi siebie i swoją rękę, w zamian za niepowieszenie ukochanego. W trakcie ceremonii kat dopasowuje Robinowi pętlę na szyję. Zdziwiona Lady Marion pyta szeryfa co to ma znaczyć, ten odpowiada: „To na wypadek gdybyś się rozmyśliła.” Na szczęście Apsik jednym celnym strzałem uwalnia Robina.
  Marion przerywa zaślubiny, gdy widzi, że ukochany jest wolny. Rozpoczyna się walka. Szeryf porywa Marion, ale w ślad za nim biegnie Robin. Uwalnia on swoją ukochaną. Szeryf ginie, ale na swoje nieszczęście zostaje wskrzeszony przez Latrynę. Okazuje się, że klucz który ma Robin pasuje do zamka w pasie cnoty Marion. Zakochana para prosi rabina o szybką ceremonię ślubną.
  Wtedy przybywa król Ryszard. Daje im zgodę na ślub, ale wcześniej całuje pannę młodą. W czasie nocy poślubnej okazuje się, że klucz Robina wcale nie pasuje. Wtedy bohater wzywa rzemieślnika, aby dorobił odpowiedni klucz. Na koniec wszyscy żyją długo i szczęśliwie.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Amy Marie Yasbeck (ur. 12 września 1962 w Blue Ash w stanie Ohio) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Największą popularność przyniosły jej role w komediach, a szczególnie udział w filmach Mela Brooksa Robin Hood: Faceci w rajtuzach i Dracula – wampiry bez zębów. Pojawiła się także w takich filmowych przebojach jak: Pretty Woman (1990) czy Maska (1994). Przez 3 lata (1994-97) grała w popularnym serialu Skrzydła.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Brat Tuck (Friar Tuck) –- postać fikcyjna, która pojawia się w legendzie o Robin Hoodzie jako członek drużyny banitów.
  Will Szkarłatny (ang. Will Scarlet) – postać fikcyjna związana z legendą o Robin Hoodzie. Był to zazwyczaj porywczy i chętny do walki młody mężczyzna.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.
  Winston Leonard Spencer Churchill KG, OM (ur. 30 listopada 1874 w Blenheim Palace, zm. 24 stycznia 1965 w Londynie) – brytyjski polityk, mówca, strateg, pisarz i historyk, dwukrotny premier Zjednoczonego Królestwa, laureat literackiej Nagrody Nobla, honorowy obywatel Stanów Zjednoczonych. W 2002 w plebiscycie organizowanym przez BBC został uznany najwybitniejszym Brytyjczykiem wszech czasów.
  Przeminęło z wiatrem (ang. Gone With the Wind) – klasyka amerykańskiego filmu melodramatycznego z 1939 w oficjalnej reżyserii Victora Fleminga.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.