• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Robert Kupisz

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (daw. Akademia Świętokrzyska im. Jana Kochanowskiego w Kielcach) – państwowa publiczna szkoła wyższa w Kielcach.Jerzy Skolimowski (ur. 5 maja 1938 w Łodzi) – polski reżyser, scenarzysta i aktor filmowy, poeta, malarz. Przedstawiciel Nowej fali w polskim kinie.
  Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.

  Robert Kupisz (ur. 8 października 1967 w Gackach) – polski projektant mody, tancerz oraz stylista fryzur. Laureat wielu konkursów tanecznych, wielokrotnie wyróżniony w branży modowej: otrzymał tytuł najlepiej ubranego mężczyzny roku, a w 2012 – tytuł „Projektanta roku”.

  Krzysztof Kamil Baczyński (ps. Jan Bugaj, Emil, Jan Krzyski, Krzysztof, Piotr Smugosz, Krzysztof Zieliński, Krzyś; ur. 22 stycznia 1921 w Warszawie, zm. 4 sierpnia 1944 tamże) – polski poeta czasu wojny, podchorąży, żołnierz Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, jeden z przedstawicieli pokolenia Kolumbów, w czasie okupacji związany z pismem „Płomienie” oraz miesięcznikiem „Droga”. Zginął w czasie powstania warszawskiego jako żołnierz batalionu „Parasol” Armii Krajowej.Powstanie warszawskie (1 sierpnia – 3 października 1944) – wystąpienie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w małej miejscowości Gacki, a wychowywał się w Kielcach. Ukończył liceum plastyczne na profilu tkactwa oraz Pedagogikę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jednocześnie uczęszczał na zajęcia plastyczne i taneczne.

  Dance Dance Dance – polski program rozrywkowy emitowany od 2 marca 2019 na antenie TVP2, oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie. Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Jego pasją od zawsze był taniec towarzyski. Po zdobyciu trzeciego miejsca w World Latin Formation Championships, założył szkołę tańca Step by Step w Kielcach, w której trenował mistrzów krajowych, jak i zagranicznych. Po dziesięciu latach postanowił wyjechać do Londynu, gdzie ukończył kurs stylizacji fryzur w Toni & Guy Academy, a następnie przeprowadził się do Warszawy, szybko otrzymując status czołowego stylisty fryzur i współpracując z takimi magazynami jak: Vogue, Chic, Elle, Cosmopolitan i innymi. Jego współpraca przebiegała również z twórcami polskiej sceny i kinematografii: Krzysztofem Warlikowskim, Jerzym Skolimowskim i Janem Komasą.

  Taniec towarzyski – forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów i muzyką.Dziki Zachód (ang. Old West lub Wild West) – popularne określenie zachodnich terenów Stanów Zjednoczonych, odnoszące się do okresu XIX i pierwszej dekady XX wieku.

  W 2011 zaczął karierę jako projektant mody. Jego ubrania charakteryzuje styl grunge. Przygotowuje kolekcje sygnowane własnym nazwiskiem, pod marką Qπш. Ubrania jego projektów są dostępne w butikach w Warszawie i Gdyni, a także poprzez platformę modową Mostrami.pl. Latem 2012 powstała pierwsza kolekcja, która opierała się na stylu rockowym, inspirowanym muzyką lat 70. Druga, patriotyczna kolekcja „Heros” nawiązywała zaś do poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz bohaterów powstania warszawskiego. Trzecia – „Wanted” (lato 2013) – kojarzyła się z Dzikim Zachodem. Czwarta – „Galem” (zima 2013) – posiadała elementy kultury cygańskiej. Piąta kolekcja – „Fair Play” (lato 2014) – inspirowana była igrzyskami olimpijskimi oraz ogólnie pojętym sportem, natomiast szósta, nawiązująca do subkultury harleyowców, prezentowała ekskluzywną odzież skórzaną.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.T-shirt – bawełniany dzianinowy podkoszulek mający krótkie rękawy. Nazwa pochodzi z angielskiego i oznacza "koszula w kształcie litery T"

  Poszerzył swoje sezonowe kolekcje wprowadzając linię ubrań Qπш Forever, do której wprowadził ponadczasowe i uniwersalne produkty.

  Do jego najpopularniejszych projektów należy T-shirt z białym orłem.

  Od 2019 jest jurorem w tanecznym show Dance, Dance, Dance, emitowanym przez TVP2.

  Najważniejsze nagrody[ | edytuj kod]

 • Tytuł „Projektanta roku” w plebiscycie „Doskonałość Mody Twój Styl 2011”
 • Trzecie miejsce w konkursie tanecznym World Latin Formation Championships
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Robert Kupisz o sobie. RobertKupisz.com. [dostęp 2014-06-04].
  2. Edukacja Roberta Kupisza. kapka.pl. [dostęp 2014-06-04].
  3. Robert Kupisz pokazał nową kolekcję. Gdzie szukał inspiracji? (pol.). iwoman.pl, 2012-12-16. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-06-05)].
  4. Dance, dance, dance - jury i prowadzący. Kto jest gospodarzem tanecznego show?, eska.pl [dostęp 2019-03-27].
  5. Nagroda Projektanta Roku. laMODE.info. [dostęp 2014-06-04].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa projektanta (pol. • ang.)
 • Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.Jan Komasa (ur. 28 października 1981 w Poznaniu) – polski reżyser i scenarzysta filmowy. Syn aktora Wiesława Komasy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Romowie lub Cyganie (nazwa własna w języku romskim Roma lub Rroma, Rromani w zależności od dialektu) – nieterytorialny naród lub grupa etniczna pochodzenia indyjskiego, której członkowie tworzą diasporę zamieszkującą większość państw świata.
  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.