• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Robert Gawliński  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Przedmieścia – drugi album polskiego zespołu Wilki. Przez wielu fanów uważany jest za najlepszy, najbardziej klasyczny album zespołu. Brzmienie albumu jest zróżnicowane - od cięższego ("Na przekór bogom"), po spokojne ballady ("Nie zabiję nocy", "Ballada Emanuel").Igor Czerniawski (ur. 6 marca 1958) – grający na instrumentach klawiszowych rosyjski muzyk od 1982 roku mieszkający w Polsce. Współzałożyciel grupy Aya RL, kompozytor największego przeboju grupy pt. "Skóra". Grał w zespole Kosmetyki Mrs. Pinki. Współpracował m.in. z grupą One Million Bulgarians. Obecnie pracuje z Ramoną Rey.

  Robert Gawliński (ur. 31 sierpnia 1963 w Warszawie) – polski muzyk rockowy i wokalista, współtwórca zespołu Madame, autor tekstów i lider zespołu Wilki, późniejszy artysta kariery solowej. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Spis treści

 • 1 Kariera muzyczna
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy solowe
 • 3.2 Albumy gościnnie
 • 3.3 Single
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Wojaczek - polski film biograficzny z 1999 roku. Film opowiada historię życia kontrowersyjnego i głośnego poety Rafała Wojaczka.Wilki – polski zespół rockowy, a później poprockowy, założony w 1991 roku w Warszawie przez Roberta Gawlińskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Życie jest w porządku – drugi solowy album polskiej piosenkarki Ani Wyszkoni, który został wydany 13 listopada 2012 roku. Produkcją płyty zajęło się trzech producentów w tym m.in. Bogdan Kondracki oraz Neil Black. Znajdują się na niej zarówno spokojne i melancholijne ballady m.in. "Gdy naga stoję przed tobą...", czy "Na krańcu świata" oraz piosenki o mocniejszych dźwiękach, "Wierzę w Anioły", czy "Mapa naszych zdjęć". Płyta nagrana została w okresie marzec-wrzesień 2012. Utwory powstały w Tank Studio w Warszawie, Studio B Woobie Doobie Studios w Sulejówku, studiu Neila Blacka w Berlinie, studio Tokarnia w Nieporęcie oraz w Jazzboy Studio w Warszawie. Autorką sesji fotograficznej do albumu jest Marlena Bielińska. 16 stycznia 2013 decyzją Związku Producentów Audio-Video album uzyskał status złotej płyty za sprzedaż ok. 15 tys. egzemplarzy.
  Acousticus Rockus – trzeci album grupy Wilki, wydany w 1994. Stanowi zapis akustycznego koncertu w warszawskim klubie Akwarium z 9 sierpnia 1994 roku. Jest to ostatni album grupy przed zawieszeniem działalności, w latach 1995 – 2000. Na koncercie wykonano cztery zupełnie nowe utwory ("A moje bóstwa płaczą", "Folkowy", "Śpij mój śnie", "Idziemy my"). Wśród wykonanych piosenek znalazł się też "Sen o Warszawie", autorstwa Marka Gaszyńskiego i Czesława Niemena. Z kolei piosenka Cień w dolinie mgieł, z płyty Przedmieścia została wykonana w innej, bardziej dynamicznej wersji.
  Aya RL (początkowo - Aya Red Love) – polski zespół muzyczny założony w 1983 roku przez Igora Czerniawskiego, Pawła Kukiza i Jarosława Lacha.
  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.
  Marek Jackowski (ur. 11 grudnia 1946 w Starym Olsztynie, zm. 18 maja 2013 w San Marco (Castellabate)) – polski muzyk rockowy, gitarzysta, kompozytor.
  Watra – siódmy album studyjny polskiej grupy muzycznej Wilki. Wydawnictwo ukazało się 8 listopada 2004 roku nakładem wytwórni muzycznej Pomaton EMI. Nagrania dotarły do 1. miejsca listy OLiS.
  Grzegorz Ciechowski (ur. 29 sierpnia 1957 w Tczewie, zm. 22 grudnia 2001 w Warszawie) – polski muzyk rockowy, pianista, flecista, poeta, kompozytor, felietonista, lider i wokalista zespołu Republika, który swoje początki miał w toruńskim klubie studenckim Od Nowa w 1980 r. Jako solista występował m.in. pod pseudonimami Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa, pisał też teksty pod pseudonimem Ewa Omernik. Grzegorz Ciechowski pisał również teksty innym zespołom m.in. Zostawcie Titanica zespołu Lady Pank oraz Justynie Steczkowskiej (pod pseudonimem Ewa Omernik).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.