• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Robert Gawliński  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Przedmieścia – drugi album polskiego zespołu Wilki. Przez wielu fanów uważany jest za najlepszy, najbardziej klasyczny album zespołu. Brzmienie albumu jest zróżnicowane - od cięższego ("Na przekór bogom"), po spokojne ballady ("Nie zabiję nocy", "Ballada Emanuel").Igor Czerniawski (ur. 6 marca 1958) – grający na instrumentach klawiszowych rosyjski muzyk od 1982 roku mieszkający w Polsce. Współzałożyciel grupy Aya RL, kompozytor największego przeboju grupy pt. "Skóra". Grał w zespole Kosmetyki Mrs. Pinki. Współpracował m.in. z grupą One Million Bulgarians. Obecnie pracuje z Ramoną Rey.

  Robert Gawliński (ur. 31 sierpnia 1963 w Warszawie) – polski muzyk rockowy i wokalista, współtwórca zespołu Madame, autor tekstów i lider zespołu Wilki, późniejszy artysta kariery solowej. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Spis treści

 • 1 Kariera muzyczna
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy solowe
 • 3.2 Albumy gościnnie
 • 3.3 Single
 • 4 Przypisy
 • 5 Linki zewnętrzne
 • Wojaczek - polski film biograficzny z 1999 roku. Film opowiada historię życia kontrowersyjnego i głośnego poety Rafała Wojaczka.Wilki – polski zespół rockowy, a później poprockowy, założony w 1991 roku w Warszawie przez Roberta Gawlińskiego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Życie jest w porządku – drugi solowy album polskiej piosenkarki Ani Wyszkoni, który został wydany 13 listopada 2012 roku. Produkcją płyty zajęło się trzech producentów w tym m.in. Bogdan Kondracki oraz Neil Black. Znajdują się na niej zarówno spokojne i melancholijne ballady m.in. "Gdy naga stoję przed tobą...", czy "Na krańcu świata" oraz piosenki o mocniejszych dźwiękach, "Wierzę w Anioły", czy "Mapa naszych zdjęć". Płyta nagrana została w okresie marzec-wrzesień 2012. Utwory powstały w Tank Studio w Warszawie, Studio B Woobie Doobie Studios w Sulejówku, studiu Neila Blacka w Berlinie, studio Tokarnia w Nieporęcie oraz w Jazzboy Studio w Warszawie. Autorką sesji fotograficznej do albumu jest Marlena Bielińska. 16 stycznia 2013 decyzją Związku Producentów Audio-Video album uzyskał status złotej płyty za sprzedaż ok. 15 tys. egzemplarzy.
  Acousticus Rockus – trzeci album grupy Wilki, wydany w 1994. Stanowi zapis akustycznego koncertu w warszawskim klubie Akwarium z 9 sierpnia 1994 roku. Jest to ostatni album grupy przed zawieszeniem działalności, w latach 1995 – 2000. Na koncercie wykonano cztery zupełnie nowe utwory ("A moje bóstwa płaczą", "Folkowy", "Śpij mój śnie", "Idziemy my"). Wśród wykonanych piosenek znalazł się też "Sen o Warszawie", autorstwa Marka Gaszyńskiego i Czesława Niemena. Z kolei piosenka Cień w dolinie mgieł, z płyty Przedmieścia została wykonana w innej, bardziej dynamicznej wersji.
  Aya RL (początkowo - Aya Red Love) – polski zespół muzyczny założony w 1983 roku przez Igora Czerniawskiego, Pawła Kukiza i Jarosława Lacha.
  Punk – gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym znaczeniu: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś. Także nazwa, również w złożeniach, stylów w sztuce, literaturze, muzyce, modzie itp. oraz innych przejawów ludzkiej aktywności odwołujących się do pierwotnego znaczenia pojęcia.
  Marek Jackowski (ur. 11 grudnia 1946 w Starym Olsztynie, zm. 18 maja 2013 w San Marco (Castellabate)) – polski muzyk rockowy, gitarzysta, kompozytor.
  Watra – siódmy album studyjny polskiej grupy muzycznej Wilki. Wydawnictwo ukazało się 8 listopada 2004 roku nakładem wytwórni muzycznej Pomaton EMI. Nagrania dotarły do 1. miejsca listy OLiS.
  Grzegorz Ciechowski (ur. 29 sierpnia 1957 w Tczewie, zm. 22 grudnia 2001 w Warszawie) – polski muzyk rockowy, pianista, flecista, poeta, kompozytor, felietonista, lider i wokalista zespołu Republika, który swoje początki miał w toruńskim klubie studenckim Od Nowa w 1980 r. Jako solista występował m.in. pod pseudonimami Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa, pisał też teksty pod pseudonimem Ewa Omernik. Grzegorz Ciechowski pisał również teksty innym zespołom m.in. Zostawcie Titanica zespołu Lady Pank oraz Justynie Steczkowskiej (pod pseudonimem Ewa Omernik).

  Reklama