Robert Foster Kennedy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Robert Foster Kennedy

Robert Foster Kennedy (ur. 1884, zm. 1952) – amerykański neurolog pochodzenia irlandzkiego. Opisał zespół objawów spowodowanych guzami przedniego dołu czaszki (zespół Fostera Kennedy’ego).

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

Foster Kennedy studiował medycynę na uniwersytecie w stolicy Irlandii Północnej i zdawał końcowe egzaminy w Dublinie na Royal University of Ireland. Po zakończeniu studiów w 1906 roku pracował w National Hospital przy Queen's Square w Londynie, gdzie praktykował pod okiem wybitnych neurologów: Williama Gowersa, Johna Hughlingsa Jacksona, Sir Victora Horsleya i Henry’ego Heada. W 1910 roku został zaproszony świeżo otwartego zakładu neurologii w Nowym Jorku. Podczas wybuchu I wojny światowej przebywał w Europie. Został wezwany do służby w francuskim szpitalu wojskowym, a następnie w brytyjskim oddziale. Został uhonorowany najwyższym odznaczeniem nadawanym przez francuski rząd – Legią Honorową.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Belfast (angielska wymowa: [bɛlˈfɑːst]; irl. Béal Feirste) – stolica i największe miasto Irlandii Północnej. Greater Belfast jest podzielony pomiędzy dwa hrabstwa – Antrim i Down, lecz sam Belfast przynależy w całości do Antrim.

Po wojnie Kennedy pracował w Bellevue Hospital w Nowym Jorku, gdzie przyjaźnił się z Samuelem Wilsonem. Następnie objął stanowisko profesora na Cornell University a w 1940 roku został wybrany prezesem American Neurological Association.

Warto wiedzieć że... beta

John Hughling Jackson (ur. 4 kwietnia 1835, zm. 7 października 1911) – angielski lekarz, pionier w dziedzinie neurologii.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
Cornell University (pol. Uniwersytet Cornella) – Jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, należący do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League). Uczelnia została założona w 1865 roku przez Ezrę Cornella (biznesmena i pioniera telegrafii) oraz Andrew Dicksona White’a (naukowca).
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Sir William Richard Gowers (ur. 20 marca 1845 w Londynie, zm. 4 maja 1915 tamże) – brytyjski neurolog, pediatra, artysta malarz i rytownik.
I wojna światowa – konflikt zbrojny trwający od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 (w latach 20. i 30. XX wieku nazywany "wielką wojną") pomiędzy ententą, tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917), a państwami centralnymi, tj. Austro-Węgrami i Niemcami wspieranymi przez Turcję i Bułgarię.

Reklama