• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rob Caggiano

  Przeczytaj także...
  Anthrax (ang. i łac.: dosł. wąglik) – amerykański zespół założony w Nowym Jorku w 1981 roku. Zaliczany obok zespołów Metallica, Slayer i Megadeth do wielkiej czwórki thrash metalu.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Chthonic (閃靈樂團) - tajwańska grupa muzyczna wykonująca melodic black metal, łącząca wpływy tradycyjnej muzyki ludowej Tajwanu.

  Rob Caggiano (ur. 7 listopada 1976) – amerykański muzyk rockowy, gitarzysta, producent muzyczny, inżynier dźwięku.

  Był członkiem zespołu Anthrax w latach 2001-2005, a następnie od 2007 do 2013.

  Aktualnie gra w duńskim zespole Volbeat.

  Wybrana dyskografia[]

 • Cradle of Filth - Damnation and a Day (2003, miksowanie)
 • Cradle of Filth - Nymphetamine (2004, gitara, produkcja muzyczna)
 • A Life Once Lost - Hunter (2005, produkcja muzyczna)
 • The Agony Scene - The Darkest Red (2005, produkcja muzyczna, miksowanie, inżynieria dźwięku)
 • Cradle of Filth - Thornography (2006, perkusja, wokal wspierający, produkcja muzyczna)
 • Bleeding Through - The Truth (2006, produkcja muzyczna, miksowanie, inżynieria dźwięku)
 • 閃靈 - 十殿 / Mirror of Retribution (2009, produkcja muzyczna, miksowanie, inżynieria dźwięku)
 • Cradle of Filth - Evermore Darkly (2011, remiks)
 • Sylencer - A Lethal Dose of Truth (2012, gościnnie gitara)
 • Shining - Redefining Darkness (2012, gościnnie gitara)
 • Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Rob Caggiano (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-06-10].
  2. Encyclopaedia Metallum - Anthrax (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-06-10].
  3. Encyclopaedia Metallum - Volbeat (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-06-10].
  4. Encyclopaedia Metallum - Cradle of Filth - Damnation and a Day (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-06-10].
  5. CRADLE OF FILTH Bassist Talks About 'Nymphetamine' Video Treatment - Aug. 23, 2004 (ang.). BLABBERMOUTH.net. [dostęp 2010-02-09].
  6. Encyclopaedia Metallum - Cradle of Filth - Thornography (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-06-10].
  7. Encyclopaedia Metallum - Cradle of Filth - Evermore Darkly (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2014-06-10].
  Nymphetamine – płyta black/gothic metalowego zespołu Cradle of Filth. Wydawnictwo ukazało się 27 września 2004 roku nakładem wytwórni muzycznej Roadrunner Records. Nazwa albumu to połączenie dwóch angielskich słów "nymphomaniac" (ang. hiperseksualista) oraz "amphetamine" (ang. amfetamina).Volbeat – duński zespół heavymetalowy / hardrockowy. Muzykę Volbeat określa się też mianem rockabilly z powodu wykorzystywania linii melodycznych typowych dla lat 60. XX wieku.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Inżynier dźwięku - inżynier wyspecjalizowany w technice nagrywania dźwięku. Dysponuje wiedzą z zakresu generowania, propagacji, rejestrowania, odtwarzania i percepcji dźwięku oraz cyfrowej obróbki sygnału a także estetyki muzycznej. Ma umiejętność budowania modeli obiektów akustycznych, symulacji warunków odsłuchowych w obiektach fizycznych i wirtualnych, a także sterowania parametrami źródeł sygnałów.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.
  Thornography – płyta black/gothic metalowego zespołu Cradle of Filth, którego premiera odbyła się 16 października 2006 roku. Tytuł w polskim tłumaczeniu to "Cierniografia". Lider, wokalista i autor tekstów grupy Dani Filth tłumaczy go jako "obsesję ludzkości na punkcie grzechu i samej siebie".

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.