• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Roar  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Cliché – komunał lub stereotyp myślowy, wyrażenie, idea lub element pracy artystycznej, który jest używany tak często iż traci swoje oryginalne znaczenie lub efekt, szczególnie jeśli wcześniej uznawany był za nowy i znaczący. W kulturze masowej termin jest używany do opisywania czynności, wydarzeń lub pomysłów, które są przewidywalne. Niektóre cliché są po prostu stereotypami, inne mogą być truizmami.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Roar – pierwszy singiel amerykańskiej piosenkarki Katy Perry, promujący jej czwarty album, zatytułowany Prism. Singel swoją premierę miał 10 sierpnia 2013 roku. Twórcami tekstu utworu są Katy Perry, Lukasz Gottwald, Max Martin, Bonnie McKee oraz Henry Walter, natomiast jego produkcją zajęli się Dr. Luke, Martin i Cirkut.

  Katheryn Elizabeth Hudson, znana pod pseudonimem Katy Perry (ur. 25 października 1984 roku w Santa Barbara w stanie Kalifornia) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale również twórczyni muzyki oraz aktorka. Ojciec Perry jest pastorem, dlatego dorastała słuchając gospel i śpiewając w kościelnym chórze. Po zdobyciu GED w wieku piętnastu lat rozpoczęła karierę muzyczną jako Katy Hudson. Pod koniec 2001 roku wydała swój debiutancki album studyjny Katy Hudson, jednak nie osiągnął on komercyjnego sukcesu. Następnie nagrała dwie kolejne płyty: z producenckim zespołem Matrix oraz solową, która nie została opublikowana. W 2007 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Capitol Records. Wówczas przyjęła pseudonim Katy Perry.Kategoria Piosenka roku (Song of the Year) jest jedną z dwóch najbardziej prestiżowych kategorii wśród nagród Grammy. Jest przyznawana od 1959 kompozytorom piosenek. Nagroda przyznawana jest za nagrania/prace zarejestrowane w roku poprzedzającym daną nominację.

  „Roar” pod względem muzycznym łączy w sobie przede wszystkim muzykę pop. Utwór otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych; wielu doceniało jego ogólną produkcję, podczas gdy inni uważali, że jego tekst nie wnosi nic nowego, tzw. „cliché”. Piosenka odniosła sukces komercyjny, stając się ósmym „numerem jeden” Perry na Billboard Hot 100, a także trafiła na szczyt w Australii, Kanadzie, Irlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Utwór był notowany w pierwszej piątce w większości międzynarodowych list, w tym we Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii i Szwajcarii.

  Dr. Luke, właściwie Łukasz Sebastian Gottwald (ur. 26 września 1973 w Westerly, Rhode Island) – amerykański muzyk, autor tekstów piosenek oraz producent muzyczny, z którym współpracowali dotąd tacy artyści jak Miley Cyrus, Britney Spears, Katy Perry, Shakira, Kesha, Avril Lavigne, Flo Rida, Sugababes, Kelly Clarkson, Missy Elliott, Pink, Lil’ Mama, Jibbs, Lady Sovereign, Kelis, Mos Def, Marion Raven, Backstreet Boys, Daughtry, The Veronicas, Carlos Santana, Vanessa Hudgens i One Direction. Dr. Luke grał na gitarze w Saturday Night Live Band przez dziesięć lat, opuścił zespół na końcu sezonu 2006-2007. PRISM – czwarty album studyjny amerykańskiej wokalistki Katy Perry wydany 18 października 2013 roku przez wytwórnię Capitol Records.

  Aby promować piosenkę Perry wykonywanała m.in. przy Brooklyn Bridge na gali zamknięcia MTV Video Music Awards 2013, The X Factor Australia, pod koniec października 2013 roku w Sydney Opera House oraz w niemieckim serialu Schlag den Raab. Utwór został użyty do ścieżki dźwiękowej serialu Glee.

  Teledysk przedstawia Perry, która przeżyła katastrofę samolotu i próbuje przystosować się do życia w dżungli, wśród dzikich zwierząt. Reżyserami wideo zostali Grady Hall i Mark Kudsi. Klip zdobył ogólnie mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Piosenka została nominowana do Nagrody Grammy w kategorii Song of the Year i Best Pop Solo Performance. „Roar” sprzedano w 6,2 miliona egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, ponad 1 miliona w Wielkiej Brytanii, a 9,9 miliona egzemplarzy na całym świecie.

  The X Factor – międzynarodowy format telewizyjny typu talent show, oparty na licencji brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC Worldwide. Zadebiutował we wrześniu 2004 na kanale BBC One, również pod nazwą The X Factor. Trzydziesta gala MTV Video Music Awards odbyła się 25 sierpnia 2013 w hali Barclays Center w Nowym Jorku i została wyemitowana na żywo przez MTV. Po raz pierwszy statuetki za najlepsze teledyski w minionym roku zostały wręczone na Brooklynie. Najwięcej nominacji, bo aż siedem, otrzymał Justin Timberlake, zaś na drugim miejscu plasują się Macklemore i Ryan Lewis z sześcioma.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

 • CD Single
  1. „Roar” – 3:42
  2. „Roar” (Instrumental) – 3:43


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dżungla – termin oznaczający pierwotnie i współcześnie w części publikacji specjalistycznych rodzaj formacji roślinnej charakterystycznej dla nadrzecznych terenów w północno-wschodniej części Azji Południowej. W języku potocznym i według niektórych publikacji specjalistycznych termin funkcjonuje jako synonim szeroko ujmowanego wilgotnego lasu równikowego.
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Glee to amerykański musicalowy serial telewizyjny (komediodramat), emitowany przez stację Fox od 19 maja 2009 do 20 marca 2015 roku. Koncentrował się na życiu młodych ludzi, którzy śpiewają wspólnie w szkolnym chórze w fikcyjnym liceum imienia Williama McKinleya w Limie w stanie Ohio. Opiekę nad chórem przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego, postanawiający przywrócić licealnemu klubowi dawną świetność. W swojej tematyce Glee skupiał się na zagadnieniach z dziedziny socjologii i nauk społecznych, przede wszystkim na seksualności, kwestiach rasowych, związkach emocjonalnych czy pracy grupowej. Na zespół bohaterów, który w kolejnych sezonach rozwijano lub skracano, wstępnie składali się: przewodzący chórowi nauczyciel Will Schuester (w tej roli Matthew Morrison), trenerka cheerleaderek Sue Sylvester (Jane Lynch), pedagog szkolna Emma Pillsbury (Jayma Mays), żona Willa Terri (Jessalyn Gilsig) oraz ośmioro członków chóru (Lea Michele, Cory Monteith, Chris Colfer, Dianna Agron, Amber Riley, Kevin McHale, Jenna Ushkowitz, Mark Salling).
  Brooklyn Bridge (ang. New York and Brooklyn Bridge) – jeden z najstarszych mostów wiszących na świecie o długości: 1834 m (przęsło główne znajdujące się nad wodą ma długość 486 m) szerokości: 26 m i wysokości: 84 m. Łączy nowojorskie dzielnice Brooklyn i Manhattan, które oddziela od siebie East River. W chwili gdy go ukończono był jednym z największych stalowych mostów wiszących.
  Martin Karl "Max Martin" Sandberg (ur. 26 lutego 1971) – producent i autor tekstów piosenek. Współpracował między innymi z Ace of Base, *NSYNC, Jessicą Folker, Christiną Aguilerą, Britney Spears, Pink, Backstreet Boys, Katy Perry, Kelly Clarkson, Leilą K, Army of Lovers, Apocalypticą, Ke$hą, Taio Cruzem, Usherem i z One Direction
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.92 sek.