• Artykuły
  • Forum
  • Ciekawostki
  • Encyklopedia
  • Roadrunner

    Przeczytaj także...
    Plymouth Road Runner – specjalna wersja samochodów Belvedere i Satellite zbudowana w koncepcji muscle car przez amerykańską firmę motoryzacyjną Plymouth należącą do koncernu Chrysler Corporation, produkowana w latach 1968-1975. W roku 1968 pierwsi prawdziwi przedstawiciele segmentu, według wielu za sprawą wielu dodatkowych opcji wyposażenia, zaczęli oddalać się od ustanowionych na początku założeniach muscle carów, czyli niska cena i sportowe osiągi. Chociaż Plymouth miał już swojego przedstawiciela w tej klasie pojazdów (model GTX), konstruktorzy postanowili ponownie zasiąść do pracy i stworzyć samochód będący prawdziwym muscle carem. Według Plymoutha samochód ten miał pokonywać dystans 1/4 mili (402 m) w czasie około 14 s i kosztować mniej niż 3000 USD. Oba te warunki zostały spełnione, niskobudżetowy Road Runner pojawił się na ulicy. Sukces jaki odniósł Road Runner wpłynął na spopularyzowanie tego segmentu samochodów, przyćmił także pozycję rynkową modelu GTX, z którym często był mylony.Roadrunner - superkomputer zbudowany przez IBM dla amerykańskiego Departamentu Energii, mieszczący się w Narodowym Laboratorium Los Alamos w stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych. 25 maja 2008 roku osiągnął moc obliczeniową 1,026 PFLOPSa w benchmarku LINPACK. Czyni go to pierwszym w historii superkomputerem o mocy obliczeniowej przewyższającej 1 PFLOPS.
    Roadrunner Records – wytwórnia muzyczna założona w 1980 roku w Holandii. Pierwotnie nazywała się "Roadracer Records" i zajmowała głównie muzyką metalową.
  • IBM Roadrunner – superkomputer zbudowany przez IBM
  • Roadrunner Records – amerykańska wytwórnia muzyczna (zał. 1980, Holandia)
  • Zobacz też[ | edytuj kod]

  • Wiluś E. Kojot i Struś Pędziwiatr
  • Plymouth Road Runner – samochód osobowy (muscle car) amerykańskiej marki Plymouth (prod. 1968–1975)
  • Wiluś E. Kojot i Struś Pędziwiatr (ang. Wile E. Coyote and Road Runner) – kreskówka z serii Zwariowane Melodie (ang. Looney Tunes i Merrie Melodies). Postacie zostały wykreowane przez Chucka Jonesa w 1948 roku dla wytwórni Warner Brothers.IBM (ang. International Business Machines Corporation; potocznie zwany Big Blue, NYSE: IBM) – jeden z najstarszych koncernów informatycznych.    w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

    Warto wiedzieć że... beta

    Plymouth (IPA /ˈplɪməθ/, korn. Aberplymm) – jeden z największych portów Wielkiej Brytanii, położony nad rzeką Plym i Tamar, na granicy między Kornwalią a Devonem. Port nad kanałem La Manche. W 1967 przyłączono do miasta przedmieścia Plympton i Plymstock.
    Muscle car jest samochodem o wyjątkowo wysokich osiągach. Termin ten odnosi się głównie do amerykańskich, australijskich bądź południowoafrykańskich modeli z silnikami o dużej pojemności produkowanymi pomiędzy 1964 a 1973 dla samochodów amerykańskich i 1968 a 1976 dla samochodów australijskich.

    Reklama

    Czas generowania strony: 0.014 sek.