• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Riverdale - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  KJ Apa, właściwie Keneti James Fitzgerald Apa (ur. 17 czerwca 1997 w Auckland) – nowozelandzki aktor, występował w roli Archiego Andrewsa w serialu Riverdale, a także Kane’a Jenkinsa w operze mydlanej Shortland Street i nastoletniego Ethana Montgomery’ego w filmie Był sobie pies. Netflix NASDAQ: NFLX - największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie, oferująca za stałą opłatą wypożyczanie filmów poprzez media strumieniowe oraz za pośrednictwem poczty na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii.

  Riverdaleamerykański serial telewizyjny (młodzieżowy, obyczajowy, science fiction) wyprodukowany przez Berlanti Productions, Archie Comics, CBS Television Studios oraz Warner Bros. Television. Serial jest oparty na serii komiksów wydawanych przez Archie Comics. „Riverdale” jest emitowany premierowo od 26 stycznia 2017 roku na The CW, a każdy odcinek w ciągu doby od premiery pojawia się w serwisie Netflix.

  Ashleigh Monique Murray (ur. 18 stycznia 1988 w Kansas City) – amerykańska aktorka, która wystąpiła m.in. w serialu Riverdale. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Riverdale to projekt oparty na komiksach wydawnictwa Archie Comics. Akcja dzieje się we współczesności i skupia się na znanych postaciach: Archiem, Betty, Cheryl, Jugheadzie i Veronice oraz ich przyjaciołach. Serial odkrywa przed widzami surrealizm małomiasteczkowego życia i skupia się na mroku i dziwactwach skrytych za fasadą zwyczajności.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Madelaine Grobbelaar Petsch (ur. 18 sierpnia 1994) – amerykańska aktorka, która grała m.in. Cheryl Blossom w serialu Riverdale.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dylan Thomas Sprouse i Cole Mitchell Sprouse (ur. 4 sierpnia 1992 w Arezzo, we Włoszech) – amerykańscy aktorzy i bracia bliźniacy. Znani głównie z ról Zacka i Cody’ego Martinów w serialach Nie ma to jak hotel oraz Suite Life: Nie ma to jak statek. Zagrali również kultową rolę małego Juliana w filmie Super tata. W 2005 r. zaśpiewali w piosence A Dream Is A Wish Your Heart Makes z całym gronem gwiazd Disney Channel. Zostali nominowani do nagrody Nickelodeon Choice Awards 2009 w kategorii „najlepszy aktor telewizyjny”. W kwietniu 2009, magazyn „People” wydał specjalne, 80-stronicowe wydanie prawie w całości poświęcone braciom. Od września 2011 roku Cole i Dylan studiują na New York University w Nowym Jorku.
  Molly Kathleen Ringwald (ur. 18 lutego 1968 roku w Roseville, w stanie Kalifornia) - amerykańska aktorka, piosenkarka i tancerka, która zdobyła największą popularność w latach 80.
  Lochlyn Munro, właśc. Richard Laughlain Munro (ur. 12 lutego 1966 roku w Lac La Hache w Kolumbii Brytyjskiej) – kanadyjski aktor filmowy i telewizyjny.
  Gina L. Gershon (ur. 10 czerwca 1962 w Los Angeles w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna.
  Archie Comics – amerykańskie wydawnictwo komiksowe, szerzej znane z wielu serii komiksów, których bohaterami są nastolatki, np. Archie Andrews, Betty Cooper, Veronica Lodge, Reggie Mantle i Forsythe "Jughead" Jones.
  Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa. Razem z fantasy i horrorem, fantastyka naukowa zaliczana jest do fantastyki.
  Martin Cummins (ur. 28 listopada 1969 roku w North Delta) – kanadyjski aktor, reżyser, scenarzysta i producent wykonawczy. Za drugoplanową rolę w niezależnym filmie fabularnym Love Come Down zdobył w 2001 roku nagrodę Genie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.