Rites of Spring

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rites of Spring - amerykański zespół hardcore punkowy, istniejący od 1984 do 1986 roku. Jest często wzmiankowany jako pionierski zespół emocore .

Igor Fiodorowicz Strawinski, a. Strawiński; ros.: Игорь Фёдорович Стравинский (ur. 17 czerwca 1882 w Oranienbaumie, zm. 6 kwietnia 1971 w Nowym Jorku) – rosyjski kompozytor, pianista i dyrygent.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

Historia zespołu[ | edytuj kod]

Chociaż muzycy byli ze sobą jedynie od wiosny 1984 do zimy 1986, to często przypisuje im się udział w zdefiniowaniu nurtu emocore, wraz z Dag Nasty czy Embrace. Rites of Spring to również tytuł wydanego w 1985 roku debiutanckiego albumu zespołu. Dwanaście piosenek było nagranych w Inner Ear Studios w lutym 1985 roku, a wydanych na płycie w czerwcu tego roku jako Dischord Records #16. Album został powtórnie wydany na CD i kasecie w 1987, z dodatkowym utworem z tej samej sesji, 'Other Way Around', jak również czterema piosenkami z kolejnego EP, zatytułowanego All Through a Life, Dischord #22. CD i kaseta oryginalnie otrzymały numer '16' podczas wydania w 1991, podczas gdy w wersji przetworzonej z 2001 roku, na której znalazło się te same 17 piosenek, oznaczona została jako '16CD' i otrzymała nowy tytuł 'End on End'.

Hardcore, hard core, akronim HC, Hc punk lub hardcore punk – określenie stylu muzycznego, powstałego pod koniec lat 70. XX w. w Stanach Zjednocznych. Na przestrzeni lat hardcore punk rozwinął się na szereg stylów, wymieszany z innymi podgatunkami do powstania nowych podgatunków.Dag Nasty amerykański zespół grający emocore / hardcore punk, założony latem 1985 roku przez byłych członków Minor Threat i Bloody Mannequin Orchestra. Przez 4 lata aktywnego istnienia (1985-1988), zespół miał 2 różnych basistów, 3 wokalistów i 3 perkusistów.

Po rozpadzie zespołu (zima 1986 roku) wokalista i gitarzysta Guy Picciotto, gitarzysta Eddie Janney i perkusista Brendan Canty utworzyli zespół One Last Wish z basistą Embrace, Michaelem Hamptonem. Trzy lata później dołączył do nich basista pierwotnego Rites of Spring, Michael Fellows, i utworzyli 'reinkarnację' zespołu, nazwaną Happy Go Licky. Zrealizowali LP i CD z różnych koncertów live, ale nigdy nie nagrali żadnego studyjnego albumu. Picciotto i Canty w końcu połączyli swe siły z pierwotnym wokalistą Embrace, Ianem MacKaye'em, jako Fugazi.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Święto wiosny (pełna nazwa: Święto wiosny – obrazy z życia dawnej Rusi w 2 częściach) – balet Igora Strawinskiego. Często używany tytuł w języku franc. Le Sacre du printemps. Tytuł w języku ros. Весна священная (Święta wiosna).


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
Embrace - amerykańska grupa muzyczna grająca Emo. Działała w Waszyngtonie od lata 1985 do wiosny 1986 roku. Utworzył ją Ian MacKaye z Minor Threat z trzema byłymi członkami The Faith: gitarzystą Michaelem Hamptonem, perkusistą Ivorem Hansonem i basistą Chrisem Baldem. W 1985 i 1986 zespół nagrał swoją jedyną płytę pt. Embrace, która została wydana w 1987 w okresie kiedy zespół już nie istniał.
One Last Wish był krótko istniejącym zespołem grającym hardcore punk z Waszyngtonu D.C. Został stworzony w maju 1986 roku z członków Rites Of Spring i rozpadł się w styczniu 1987.
Emo (IPA: /ˈiːmoʊ/) – podgatunek hardcore punka (skrót od emotional hardcore – emocjonalny hardcore, także emocore) istniejący od połowy lat 80. XX wieku;
Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.

Reklama