• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rise Against  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zach Blair jest gitarzystą prowadzącym oraz wokalistą wspomagającym w zespole grającym hardcorowego melodyjnego punka Rise Against. Pochodzi z hrabstwa Sherman położonego w Teksasie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Rise Againstamerykański zespół muzyczny, grający rodzaj hardcore punka, tzw. melodyjny hardcore. Założony w 1999 w Chicago, Illinois. Wszystkie trzy albumy, wydane przez wytwórnie Geffen, pokryły się platyną w Kanadzie i złotem w Stanach Zjednoczonych.

  Historia[ | edytuj kod]

  W 1999 roku, po rozpadzie 88 Fingers Louie, Joe Principe i Mr. Precision, nazywany też Dan Precision (Dan Wleklinski) – byli członkowie 88FL – założyli Rise Against. Pierwsze demo własnej produkcji, Transistor Revolt, wydali w roku 2000. Rok później rozpoczęli współpracę z wytwórnią Fat Wreck Chords, by wydać pierwsze dwa albumy – The Unraveling oraz Revolutions Per Minute' w latach 2001 i 2003. Przed wydaniem trzeciej płyty, Siren Song of the Counter Culture, zespół przeszedł do wytwórni Dreamworks Records. Kiedy została ona wchłonięta przez Universal Music Group, zespół Rise Against odnalazł się w jednym z oddziałów korporacji – Geffen Records, wydając Siren Song of the Counter Culture, w sierpniu 2004 roku. Ich czwarty album zatytułowany The Sufferer and the Witness został wydany 4 lipca 2006 roku, zdobywając dziesiąte miejsce na liście 200 najlepiej sprzedających się płyt, publikowanej przez magazyn Billboard. Płyta DVD zatytułowana Generation Lost zawierała materiały o członkach zespołu.

  Siren Song of the Counter Culture - trzeci album amerykańskiego zespołu melodic hardcore Rise Against, wydany 10 sierpnia 2004. Jest to pierwszy ich album nagrany dla wytwórni Geffen Records.The Unraveling - debiutancki album amerykańskiego zespołu punkrockowego Rise Against. Opublikowany został 24 kwietnia 2001 za pośrednictwem wytwórni Fat Wreck Chords. Producentem albumu jest Mass Giorgini. Jest to także jedyny album Rise Against, gdzie wokalista Tim McIlrath nie gra na gitarze. Dwa utwory "The Art Of Losing" oraz "My Life Inside Your Heart" zostały wykorzystywane do nieopublikowanej gry na konsolę Dreamcast, "Propeller Arena".

  Trasa koncertowa wspierająca album Siren Song of the Counter Culture dosięgała Stanów Zjednoczonych, Europy, Australii i Japonii. Zespół występował również z grupami The Used i Story of the Year w ramach trasy koncertowej Taste of Chaos w 2005 roku w Stanach, Australii i Europie.

  Utwór „Give It All” z płyty „Siren Song Of Counter Culture” znalazł się w grach Need For Speed: Underground 2, FlatOut 2, oraz w grze „MX vs ATV Unleashed”, utwór „Paper Wings” (z tej samej płyty) w grze „Burnout 3: Takedown”, utwór „Injection” („The Sufferer and the Witness”) na ścieżce dźwiękowej gry Colin McRae: Dirt 2, utwór „Drones”, z albumu „The Sufferer and the Witness” zagościł na ścieżce dźwiękowej gry „Madden NFL 07” oraz w filmie New World Disorder 8 Smack Down, „Like the angel” z płyty „Revolutions Per Minute” znalazł się w grze „Tony Hawk's Underground”, „Fix me” z płyty „This is noise” w „Tony Hawk's American Wasteland”, natomiast utwór „Prayer of the Refugee” („The Sufferer and the Witness”) pojawił się jako bonus track w „Guitar Hero III”. Piosenka „Re-Education (Through Labor)” została zatwierdzona jako jeden z utworów w grze „Guitar Hero World Tour” oraz Nail'd, utwór „Savior” z albumu „Appeal To Reason” pojawiła się w „Guitar Hero: Warriors of Rock” oraz po zmienieniu słów został użyty w grze „The Sims 3”, a „Under the Knife” z albumu „The Sufferer and the Witness” został użyty jako soundtrack do filmu „Po prostu walcz!” w 2008 roku. 7 października 2008 ukazała się płyta pt. „Appeal To Reason”.

  Hardcore, hard core, akronim HC, Hc punk lub hardcore punk – określenie stylu muzycznego, powstałego pod koniec lat 70. XX w. w Stanach Zjednocznych. Na przestrzeni lat hardcore punk rozwinął się na szereg stylów, wymieszany z innymi podgatunkami do powstania nowych podgatunków.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  15 marca 2011 odbyła się premiera, szóstego albumu Endgame.

  10 czerwca 2014 zespół wypuścił utwór pt. "I Don't Want Be Here Anymore" zapowiadający album The Black Market.

  15 lipca 2014 odbyła się premiera siódmego albumu zatytułowanego The Black Market.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Brandon Barnes (ur. 10 października 1972, Denver, Kolorado) – amerykański muzyk, kompozytor i producent. Sławę zyskał dzięki zespołowi Rise Against, gdzie gra na perkusji od 2000 roku. Obecnie wraz z żoną i dziećmi mieszka w Stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  The Sufferer & the Witness – czwarty album amerykańskiego zespołu melodic hardcore Rise Against, wydany 4 lipca 2006.
  FlatOut 2 – komputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez Bugbear Entertainment i wydana przez Empire Interactive na platformy Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox i Mac OS X. Jest to kontynuacja gry FlatOut. Jej premiera światowa odbyła się 30 czerwca 2006 roku, a w Polsce – 27 października 2006 roku. Gracz uczestniczy w niekonwencjonalnych wyścigach i minigrach w podatnym na zniszczenia otoczeniu.
  The Sims 3 – trzecia odsłona strategiczno-symulacyjnej gry komputerowej The Sims, umożliwiająca tworzenie i sterowanie życiem wirtualnych ludzi. Jest to sequel gry The Sims 2.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.