• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Riobamba

  Przeczytaj także...
  Kilometr (symbol: km) – powszechnie stosowana wielokrotność metra, podstawowej jednostki długości w układzie SI. Dokładniej, kilometr to 1000 metrów. Stowarzyszona i dość często używana jednostka powierzchni to kilometr kwadratowy (symbol: km²), a objętości – kilometr sześcienny (symbol: km³).Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp. Ecuador, República del Ecuador) – państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym, jedno z czterech powstałych w wyniku rozpadu Wielkiej Kolumbii w 1830 r. Sąsiaduje od północy z Kolumbią a od południa z Peru. W skład Ekwadoru wchodzą także położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Galapagos - są jego największą atrakcją turystyczną. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego równik.
  Prowincja Chimborazo – jedna z 22 prowincji w Ekwadorze. Chimborazo położone jest w środkowej części państwa, graniczy od północy z prowincją Tungurahua, od wschodu z prowincją Morona-Santiago, od południa z prowincją Cañar oraz od zachodu z prowincją Guayas.
  Riobamba

  Riobamba – miasto w Ekwadorze, stolica prowincji Chimborazo. W roku 2013 miasto liczyło około 146 tys. mieszkańców.

  Istnienie obecnego miasta datuje się od roku 1797, kiedy to wielkie trzęsienie ziemi zniszczyło stare miasto oddalone o około 20 km na zachód, w pobliżu istniejącej dziś wioski Cajabamba.

  Miasto jest siedzibą klubu piłkarskiego Olmedo.

  20 listopada 2002 roku w podziemnej wojskowej składnicy broni nastąpiła eksplozja. Śmierć poniosło 7 osób, a 538 zostało rannych. Ewakuowano mieszkańców w promieniu 15 km; uszkodzonych zostało 18 tysięcy mieszkań.

  Linki zewnętrzne[]

 • MSN World Atlas
 • http://www.world-gazetteer.com/wg.php?x=&men=gpro&lng=en&des=wg&geo=-67&srt=pnan&col=abcdefghinoq&msz=1500&pt=c&va=&geo=317998135
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.