• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ricky Nelson  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Rock and roll lub rock ‘n’ roll (ang. „kołysz się i tocz”) – podstawowa forma leżąca u fundamentów wszystkich stylów rockowych. Samo określenie „rock and roll” zostało zaczerpnięte bezpośrednio z tradycji bluesa. Po raz pierwszy wyrażenie to w znaczeniu stylu muzycznego zostało użyte przez Alana Freeda w 1951 roku. Wywodzi się z uproszczonego i zredukowanego, do trzech lub czterech akordów, schematu bluesowego granego w szybkim tempie przy pomocy zelektryfikowanych instrumentów. Dodatkowo obejmuje wpływy rhythm and bluesa, country i tradycyjnego jazzu. Pierwszy raz został użyty w piosence Trixie Smith „My Man Rocks Me (With One Steady Roll)” 1922 r. Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Eric Hilliard „Ricky” Nelson, znany także jako Rick Nelson, (ur. 8 maja 1940 w Teaneck, New Jersey, zm. 31 grudnia 1985 w De Kalb, Teksas) – amerykański aktor, piosenkarz i gitarzysta popowy, związany z gatunkami rock and roll i country pop.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Teaneck, w stanie New Jersey jako drugi syn Harriet Hilliard Nelson (z domu Peggy Lou Snyder), aktorki, i Ozziego Nelsona, lidera zespołu, aktora, reżysera, scenarzysty i producenta filmowego. Jego ojciec był w pochodzenia szwedzkiego. Jego starszy brat David Nelson (ur. 24 października 1936, zm. 11 stycznia 2011) był aktorem. Uczęszczał do Gardner Street Public School, Bancroft Junior High, a w latach 1954–1958 był uczniem Hollywood High School. Grał w futbol amerykański w Hollywood High i reprezentował szkołę w międzyszkolnych meczach tenisowych.

  Ozzie Nelson (ur. 20 marca 1906, zm. 3 czerwca 1975) – amerykański lider zespołu, aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Jako nastolatek grał na klarnecie i perkusji, nauczył się podstawowych gitarowych akordów i wokalnie naśladował swoich ulubionych wykonawców rockowych Sun Records w łazience w domu lub pod prysznicem w klubie tenisowym w Los Angeles. Był pod silnym wpływem muzyki Carla Perkinsa.

  26 marca 1957 nagrał standardowy utwór Fatsa Domino „I'm Walkin'” i „A Teenager's Romance” (wydany pod koniec kwietnia 1957 jako jego pierwszy singiel) oraz „You're My One and Only Love”.

  Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.Tracy Kristin Nelson (ur. 25 października 1963 w Santa Monica w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka, córka Ricky’ego Nelsona, piosenkarza. Najbardziej znana jest z roli siostry Stephany Oskowski w serialu Detektyw w sutannie.

  W 1987 Ricky Nelson został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

  Ojciec Tracy Nelson, aktorki znanej głównie z serialu Detektyw w sutannie. Nelson był jednym z pierwszych nastoletnich artystów rockowych, cieszących się dużą popularnością, nie jednosezonową, jak wielu jego naśladowców, lecz długoletnią. 31 grudnia 1985 zginął w katastrofie lotniczej.

  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  David Nelson (ur. 24 października 1936 w Nowym Jorku, zm. 11 stycznia 2011 w Los Angeles) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Antoine Domino, znany jako Fats Domino (ur. 26 lutego 1928 w Nowym Orleanie) – amerykański piosenkarz, kompozytor i pianista związany z gatunkiem rhythm and blues, a ściślej z jego ortodoksyjną nowoorleańską odmianą. Odznaczony National Medal of Arts.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  De Kalb – miasto w Stanów Zjednoczonych, w północno-wschodniej części stanu Teksas, w hrabstwie Bowie. W roku 2013 zamieszkane przez 1 658 mieszkańców.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.774 sek.