• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rickard Dahl

  Przeczytaj także...
  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.Svenska Dagbladets guldmedalj (w skrócie bragdguldet) – prestiżowa nagroda fundowana przez dziennik Svenska Dagbladet najlepszemu sportowcowi lub zespołowi mijającego roku. Przyznawana od 1925.
  Skok wzwyż – konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na odbiciu się (po wykonaniu rozbiegu) i przeniesieniu całego ciała ponad poprzeczką zawieszoną na pionowych stojakach. Zawodnicy mają trzy próby na pokonanie danej wysokości. Po strąceniu poprzeczki istnieje możliwość przeniesienia pozostałych prób na następną wysokość. Trzy kolejne nieudane próby eliminują z konkursu.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Rickard Dahl (ur. 5 sierpnia 1933, zm. 8 sierpnia 2007) – szwedzki lekkoatleta, który specjalizował się w skoku wzwyż.

  W 1958 roku w Sztokholmie wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Europy, wynikiem 2,12 ustanawiając rekord mistrzostw Europy oraz rekord Szwecji. Po tym sukcesie otrzymał Svenska Dagbladets guldmedalj ponieważ był jedynym reprezentantem Szwecji, który wywalczył złoto podczas czempionatu. Po zakończeniu kariery został dziennikarzem sportowym.

  Przypisy

  1. European Championships (Men) (ang.). gbrathletics.com. [dostęp 8 maja 2010].
  2. Janusz Waśko, Andrzej Socha: Athletics National Records Evolution 1912 – 2006. Zamość - Sandomierz: 2007, s. 90.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil zawodnika w bazie tilastopaja.org (ang.)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.