• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Richard Sears

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  James Dwight (ur. 14 lipca 1852 w Paryżu, zm. 13 lipca 1917 w Mattapoisett) – amerykański tenisista, pionier tenisa amerykańskiego, pięciokrotny zwycięzca mistrzostw USA w grze podwójnej, działacz sportowy.

  Richard Dudley 'Dick' Sears (ur. 16 października 1861 w Bostonie, zm. 8 kwietnia 1943 w Bostonie) – amerykański tenisista.

  Został pierwszym historycznym zwycięzcą mistrzostw USA (obecnie US Open) w 1881 roku. Tytułu skutecznie bronił do 1887 roku, łącznie triumfując siedem razy.

  W latach 1882–1887 Sears wygrywał również grę podwójną. Pięciokrotnie był najlepszy w parze z Jamesem Dwightem i raz z Josephem Clarkiem.

  Joseph Sill Clark (ur. 30 listopada 1861 w Germantown, Pensylwania, zm. 14 kwietnia 1956), amerykański tenisista, działacz sportowy.Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sławy (ang. International Tennis Hall of Fame) – instytucja zajmująca się upowszechnianiem tenisa, prezentacją tradycji tenisowych kolejnym pokoleniom graczy i kibiców oraz honorowaniem wybitnych zawodników i zawodniczek.

  W 1955 roku Sears został włączony do międzynarodowej tenisowej galerii sławy.

  Finały w turniejach wielkoszlemowych[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza (7–0)[ | edytuj kod]

  Gra podwójna (6–0)[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie International Tennis Hall of Fame
 • 16 października jest 289. (w latach przestępnych 290.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 76 dni.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.