• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Richard Rhodes  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  The National Book Awards (pol. Narodowe Nagrody Książki) – jedne z najbardziej prestiżowych nagród literackich w USA, ustanowione w 1936 przez American Booksellers Association. Od 1950 otrzymują je autorzy amerykańscy za wydaną w danym roku publikację. Od 1988 nagrodami zawiaduje National Book Foundation.Jak powstała bomba atomowa (ang. The Making of the Atomic Bomb) – praca Richarda Rhodesa opisująca historię powstania amerykańskiej bomby atomowej i jej użycia podczas II wojny światowej.

  Richard Lee Rhodes (ur. 4 lipca 1937 w Kansas City) – amerykański dziennikarz, historyk i publicysta, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera (w 1986, za książkę The Making of the Atomic Bomb, i w 2007, za książkę Arsenals of Folly: The Making of the Nuclear Arms Race), stypendysta Fundacji Forda, Fundacji MacArthurów, Fundacji Alfreda Sloana i kilku innych, członek Centrum na rzecz Międzynarodowego Bezpieczeństwa i Współpracy przy Uniwersytecie Stanforda. Jest częstym gościem, prelegentem i konsultantem różnych grup odbiorców w temacie energii jądrowej, w tym Senatu Stanów Zjednoczonych.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Po samobójstwie matki (miał wtedy rok) osiadł, wraz ze swoim starszym o półtora roku bratem Stanleyem, na niedalekiej prowincji i był wychowywany tylko przez ojca, palacza parowozowowego. Kiedy miał 10 lat, ojciec ożenił się ponownie z kobietą, która głodziła i zaniedbywała obydwu braci. Kiedy starszy brat, w wieku 13 lat ważąc zaledwie 44 kg przy wzroście 160 cm, zgłosił się wreszcie na policję, obydwaj chłopcy zostali umieszczeni w ośrodku Andrew Drumm Institute – szkoły z sierocińcem dla chłopców w Independence. Obydwaj przebywali tam do osiągnięcia pełnoletniości. Kiedy Richard ukończył szkołę średnią działającą przy ośrodku, dzięki stypendium Victora Wilsona został w 1955 studentem renomowanego Uniwersytetu Yale’a. Uczelnię tę Rhodes ukończył z wyróżnieniem w 1959. Od tego momentu publikuje książki oraz artykuły i nie jest trwale związany z żadną instytucją. Jego życie zawodowe wypełnia pisanie oraz bogaty harmonogram różnego rodzaju (płatnych) wystąpień publicznych (odczyty, wykłady).

  Prószyński i S-ka to polskie wydawnictwo prasowe i książkowe, działające w latach 1990-2008, oraz nazwa handlowa, pod którą od początku 2009 ukazują się książki wydawane przez wydawnictwo Prószyński Media.Nagroda Pulitzera (ang. The Pulitzer Prize) – coroczna amerykańska nagroda przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury i muzyki.

  Jest ojcem dwojga dzieci i dziadkiem. Wraz z żoną, Ginger (doktor) mieszka w Kalifornii.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Isidor Isaac Rabi (ur. 29 lipca 1898 w Rymanowie koło Krosna, zm. 11 stycznia 1988 w Nowym Jorku) – amerykański fizyk pochodzenia żydowskiego, laureat Nagrody Nobla za metodę rezonansową obserwacji własności magnetycznych jąder atomowych.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Bellona – dom wydawniczy, specjalizujący się w literaturze historycznej oraz militarnej. W jego ofercie znajdują się także kryminały, powieści historyczne i fantastyczne, oraz albumy, kalendarze, bajki i inna literatura dziecięca i wszelkiego rodzaju poradniki pomocne w życiu codziennym.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Independence - miasto w USA, w stanie Missouri, w zespole miejskim Kansas City. Około 113,3 tys. mieszkańców. Siedziba ogólnoświatowych władz i świątyni Kościoła Społeczności Chrystusa.
  Fundacja Alfreda P. Sloana (ang. The Alfred P. Sloan Foundation) – fundacja finansująca głównie badania i kształcenie naukowe, techniczne, ekonomiczne oraz dotyczące jakości życia w USA. Jeden z jej programów nosi nazwę Powszechny dostęp do utrwalonej wiedzy i wspiera wolny dostęp do ludzkiej wiedzy.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.04 sek.