• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Richard Meade

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego) – olimpijska konkurencja jeździectwa, jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych wspierany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Jest wszechstronnym sprawdzianem konia i jeźdźca, wymagającym dużego doświadczenia. Zawody odbywają się najczęściej w czasie trzech dni, podczas których przebiegają trzy różne próby sprawności jeźdźca i konia.

  Richard John Hannay Meade (ur. 4 grudnia 1938, zm. 8 stycznia 2015) – brytyjski jeździec sportowy (Walijczyk). Trzykrotny złoty medalista olimpijski.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.XX Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1972 roku w Monachium (Niemcy Zachodnie). O organizację tych igrzysk starały się również miasta: Detroit (USA), Madryt (Hiszpania) i Montreal (Kanada). Podczas igrzysk doszło do zamachu terrorystycznego.

  Sukcesy odnosił we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W 1972 w Monachium wywalczył złoto w obu rozgrywanych konkursach, indywidualnym i drużynowym. Cztery lata wcześniej, podczas igrzysk rozgrywanych w Meksyku, był członkiem złotej drużyny.

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Starty olimpijskie (medale)[ | edytuj kod]

  Meksyk 1968
 • konkurs drużynowy (Cornishman V) – złoto
 • Monachium 1972
 • konkurs indywidualny i drużynowy (Laurieston) – złoto
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Victoria Spicer, Richard Meade obituary, theguardian.com, 12 stycznia 2015 [dostęp 2015-01-13] (ang.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.802 sek.