• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ribera

  Przeczytaj także...
  Sycylia (wł., łac. Sicilia, w starożytności Trinacria) – największa wyspa na Morzu Śródziemnym (25 710 km²), leżąca na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją wąska Cieśnina Mesyńska. Zamieszkuje ją około 5 milionów mieszkańców.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Ribera – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Sycylia, w prowincji Agrigento.

  Inusses – grecka wyspa położona 2 km na północny wschód od wyspy Chios oraz 8 km na zachód od wybrzeża tureckiego. Inusses jest także jedną z greckich gmin. Głównym miastem wyspy jest Inusses, w którym mieszka 999 z 1050 mieszkańców wyspy. W mieście znajduje się klasztor, a w centrum miasta znajduje się główny plac i niewielki port. Oprócz tego w miejscowości znajdują się: szkoły, kilka kościołów, liceum morskie oraz muzeum marynistyczne. Głównym zajęciem lokalnych mieszkańców jest rybołówstwo oraz wypas i hodowla kóz. Innymi miejscami osadnictwa są Kástron (32 mieszkańców) oraz Aspalathrókampos (19 mieszkańców). Wyspa jest popularnym miejscem wypoczynku greckich magnatów okętowych. Oprócz tego wyspa posiada silne związki z morzem a także jest znana dzięki przemysłowi transportowemu.Grecja (gr. Ελλάδα Elláda, IPA: [e̞ˈlaða] lub Ελλάς Ellás, IPA: [e̞ˈlas]), Republika Grecka (Ελληνική Δημοκρατία Ellinikí Dimokratía, IPA: [e̞ˌliniˈci ðimo̞kraˈtiˌa]) – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami: Albanią, Macedonią Północną i Bułgarią od północy oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja ma dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 2500 wysp, w tym 165 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2918 m n.p.m. Mitikas w masywie Olimpu.

  Według danych na styczeń 2010 gminę zamieszkiwało 19 597 osób przy gęstości zaludnienia 165,1 os./1 km².

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Stany Zjednoczone Elizabeth
 • Grecja Inusses
 • Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Prowincja Agrigento (wł. Provincia di Agrigento) – jedna ze 110 prowincji we Włoszech. Nadrzędną jednostką podziału administracyjnego jest region (tu: Sycylia), a podrzędną jest gmina. Prowincja Agrigento dzieli się na 43 gminy.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.