• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rialto Towers

  Przeczytaj także...
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski.
  Eureka Tower jest apartamentowcem leżącym w centrum Melbourne w Australii. Budowa rozpoczęła się w 2001 roku, a fasadę ukończono 1 czerwca 2006 roku. Konstrukcja wzosi się na 297 metrów i 20 centymetrów nad ziemię (300 metrów nad poziom morza). Budynek ma 91 pięter i jeden poziom podziemny. Na ostatnim piętrze ma się znajdować klub nocny i taras widokowy. Jest ona drugim co do wysokości budynkiem na półkuli południowej oraz drugim co do wysokości budynkiem mieszkalnym na świecie (po Q1 Tower w Gold Coast). Mierząc wysokość tylko do dachu, jest najwyższa.

  Rialto Towers – zespół dwóch budynków biurowych leżący w centrum Melbourne w Australii. Niższa północna wieża ma 185 m wysokości i 43 kondygnacje. Wyższa wieża osiąga 251 m (63 kondygnacje nad ziemią i 3 podziemne) i jest najwyższym budynkiem biurowym w Australii i na całej półkuli południowej, mierząc do dachu (wyższa od Rialto Eureka Tower jest apartamentowcem). Na 55. piętrze (na wysokości 237 m) znajduje się taras widokowy.

  Yarra – rzeka w południowej części stanu Wiktoria w Australii. Pierwotna nazwa rzeki nadana przez Aborygenów brzmiała Birrarung.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona
 • Widok na Rialto zza rzeki Yarra z mostu Spencer Street
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.78 sek.