• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rheinstadion

  Przeczytaj także...
  Futbol amerykański (ang. American football) – sport drużynowy, w którym uczestniczą dwa jedenastoosobowe zespoły. Najpopularniejszy sport w Stanach Zjednoczonych.X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 13 czerwca – 7 lipca 1974 roku, w RFN i Berlinie Zachodnim. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja RFN, drugie Holandia, trzecie Polska a na czwartym miejscu uplasowali się obrońcy trofeum z Meksyku z roku 1970 piłkarze Brazylii.
  Decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA z dnia 15 marca 1985 roku ósme finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej odbyły się w roku 1988 na stadionach Republiki Federalnej Niemiec. Mecz otwarcia miał miejsce 10 czerwca 1988 roku na stadionie Rheinstadion w Düsseldorfie. Finał rozegrano 25 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Monachium. W turnieju udział wzięło osiem drużyn. Ekipa niemiecka nie brała udziału w eliminacjach, ponieważ była gospodarzem turnieju. Pozostałe drużyny o prawo występu walczyły w grach eliminacyjnych, które rozpoczęły się 10 września 1986 roku. Jedyny jak dotąd tytuł mistrzowski zdobyła reprezentacja Holandii.

  Rheinstadion stadion położony w niemieckim mieście Düsseldorf.

  Został zbudowany w 1926 roku, a pojemność wynosiła 55,900 widzów. Na tym obiekcie rozgrywała swoje mecze drużyna piłkarska - Fortuna Düsseldorf oraz drużyna futbolu amerykańskiego - Rhein Fire. 12 września 2002 roku stadion został zburzony, a 3 lata później w jego miejsce powstał nowy obiekt - LTU arena.

  12 września jest 255. (w latach przestępnych 256.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 110 dni.

  Rozegrano tu także 5 meczów Mistrzostw Świata w 1974 roku oraz 2 spotkania Euro 88.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.