• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Reuters  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Bloomberg L.P. – największa na świecie agencja prasowa, specjalizuje sie w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych. Siedziba firmy znajduje się na Manhattanie. Bloomberg został założony w 1981 roku przez Michaela Bloomberga.Incydent u wybrzeży Strefy Gazy miał miejsce 31 maja 2010 na wodach międzynarodowych Morza Śródziemnego, gdy izraelska marynarka wojenna (jednostka Shayetet 13) zaatakowała sześć statków przewożących 663 propalestyńskich działaczy z 37 państw, znanych jako "Pokojowa Flotylla". Akcja w izraelskiej armii otrzymała kryptonim Operacja Morska Bryza.
  Siedziba agencji Reuters

  Reuters – należąca do spółki Thomson Reuters agencja prasowa z siedzibą w Londynie. Do 1916 roku znana jako Reuter's.

  Główna siedziba Reuters Group mieściła się od 1939 w Londynie przy Fleet Street, a od 2005 znajduje się na Canary Wharf. W 2008 roku spółka Reuters Group została przejęta przez kanadyjską Thomson Corporation, która zmieniła wtedy nazwę na Thomson Reuters.

  Największymi konkurentami Reutersa w sektorze informacji biznesowej są amerykańskie przedsiębiorstwa Bloomberg i Dow Jones Newswires.

  Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu.

  Działalność[ | edytuj kod]

  Agencja została założona w Akwizgranie (niem. Aachen) przez niemieckiego Żyda Paula Juliusa Reutera (wówczas Reuter zajmował się dostarczaniem informacji o cenach akcji za pomocą gołębi pomiędzy Brukselą a Akwizgranem). W 1851 r. wraz z upowszechnieniem się telegrafu agencja została przeniesiona do Londynu. W 1916 roku agencję kupili Roderick Jones oraz Mark Napier i usunęli apostrof z członu „Reuters”.

  Bejrut (arab. بيروت, Bayrūt, fr. Beyrouth, gr. Berytos) – stolica i największe miasto Libanu, leżące w środkowej części kraju. Liczy 2 mln 60 tys. mieszkańców (2012), większość pochodzenia arabskiego. Dawniej miasto było nazywane: Birutu, Berytos. Znajduje się tu wiele zabytków i dobytku historycznego kraju.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Obecnie Reuters działa w 200 miastach i 94 krajach i dostarcza informacje tekstowe w 19 językach.

  Jej działalność nie ogranicza się jedynie do mediów (ta część stanowi jedynie 10% w przychodach całej grupy). Firma skupia się głównie na obsłudze rynków finansowych, dostarczając kontrahentom i różnym podmiotom biznesowym najważniejszych informacji gospodarczych. Są to np. kursy akcji i walut. Ponadto przedsiębiorstwo prowadzi na zlecenie różne badania i analizy w sektorze gospodarczym.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reuters zatrudnia kilka tysięcy dziennikarzy, którzy pracują w niemal każdym zakątku świata, często w rejonach konfliktów zbrojnych.

  W związku z Brexitem agencja otworzyła w 2017 stronę Brexit and the City, na której są wykresy różnych wskaźników pokazujących, jak Brexit wpływa na centrum finansowe Londynu (przed Brexitem centrum finansowe wspólnoty europejskiej). Są tam zebrane różne dane od cen najmu, procenta wynajmowanej powierzchni, liczbę podróży na stacje metra (Bank and Monument i Canary Wharf), pozwolenia na alkohol dla pubów, przyloty do London City Airport czy ubywające miejsca pracy.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sierra Leone – państwo położone w zachodniej Afryce, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Sierra Leone na północy graniczy z Gwineą (652 km), a na południowym wschodzie z Liberią.
  Brexit (ang. Brexit, od British ‘brytyjski’ i exit ‘wyjście’) – potoczna nazwa procesu opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, zapoczątkowanego przez referendum w czerwcu 2016 roku.
  Paul Julius Baron von Reuter (ur. 21 lipca 1816, zm. 25 lutego 1899), pochodzący z Niemiec brytyjski dziennikarz i założyciel Agencji Informacyjnej Reuters.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Port lotniczy Londyn-City (ang.: London City Airport, kod IATA: LCY, kod ICAO: EGLC) - międzynarodowe lotnisko w Londynie, w dzielnicy Royal Docks, położone ok. 10 km na wschód od City of London.
  Taras Prociuk, ukr. Тарас Процюк (ur. 18 stycznia 1968 w Iwano-Frankiwsku, zm. 8 kwietnia 2003 w Bagdadzie) – ukraiński dziennikarz, kamerzysta Agencji "Reuters".
  Canary Wharf – kompleks biurowy we wschodnim Londynie (Wielka Brytania) w dzielnicy Tower Hamlets. Obecnie rywalizuje z City of London o miano centrum biznesowego miasta.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.87 sek.