• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Reprezentacja Szwajcarii w skokach narciarskich  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]
  Przeczytaj także...
  Puchar Świata w skokach narciarskich – rozgrywany corocznie cykl zawodów w skokach narciarskich. Za zajęcie odpowiedniego miejsca w pojedynczych zawodach uczestnik otrzymuje daną liczbę punktów. Po zsumowaniu punktów poszczególnych zawodników z każdego konkursu, tworzona jest klasyfikacja. Skoczek będący na jej czele, otrzymuje Puchar Świata – Kryształową Kulę. W ramach niego rozgrywa się też Puchar Świata w lotach narciarskich, którego zwycięzcą zostaje zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich konkursach lotów w sezonie. Triumfator klasyfikacji w tej specjalności skoków narciarskich otrzymuje, tzw. Małą Kryształową Kulę. Do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata jest także zaliczany Turniej Czterech Skoczni i Turniej Nordycki. Organizowane są także zawody do których oprócz konkursów indywidualnych zalicza się także i te drużynowe są to FIS Team Tour i Puchar Narodów. Nie zalicza się zaś igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach narciarskich.Bernhard "Berni" Schödler (ur. 2 października 1971 w Sankt Moritz) – szwajcarski skoczek narciarski i trener, od 2010 roku dyrektor skoków narciarskich w Szwajcarskim Związku Narciarskim..

  Reprezentacja Szwajcarii w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Szwajcarii w międzynarodowych zawodach przez Szwajcarski Związek Narciarski (Schweizerischer Skiverband).

  Reprezentacja dzieli się na cztery poziomy – kadrę narodową, kadrę A, kadrę B oraz kadrę C.

  Sezon 2020/2021[ | edytuj kod]

  Głównym trenerem reprezentacji pozostał Ronny Hornschuh. W sezonie 2020/2021 utworzono jednoosobową kadrę narodową, w której znalazł się ponownie Killian Peier. Do kadry A spadł natomiast Simon Ammann. Do kadry B z kadry A spadł Gregor Deschwanden, a z kadry C awansował do niej Lars Kindlimann. Powołano kadrę C kobiet, w której znalazły się Rea Kindlimann i Emely Torazza.

  Lars Kindlimann (ur. 28 listopada 2000) – szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu SC am Bachtel Wald. Uczestnik mistrzostw świata juniorów (2018–2020). Medalista mistrzostw kraju. Killian Peier (ur. 28 marca 1995) – szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu Vallee du Joux, medalista mistrzostw kraju, uczestnik Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2013.

  Sezon 2019/2020[ | edytuj kod]

  Trenerem reprezentacji pozostał Ronny Hornschuh. W sezonie 2019/2020 utworzono dwuosobową kadrę narodową, w której do Simona Ammanna dołączył awansujący z kadry B Killian Peier. W kadrze A ponownie znalazł się jedynie Gregor Deschwanden. Z kadry C wypadł Olan Lacroix, którego zastąpił debiutant Lars Kindlimann. Karierę zakończył Luca Egloff.

  Luca Egloff (ur. 6 czerwca 1995) – szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu SC Grabserberg. Brązowy medalista mistrzostw kraju z 2012 roku.Ronny Hornschuh (ur. 2 lutego 1975 w Neuhaus am Rennweg) – niemiecki skoczek narciarski. Był dwukrotnym brązowym medalistą MŚ Juniorów w latach 1992 i 1993. W Pucharze Świata zadebiutował 15 stycznia 1994 w czeskim Libercu. Tam też zdobył swoje pierwsze punkty zajmując 25. miejsce. Niecałe 5 lat później w Harrachovie stanął na drugim stopniu podium. To była jedyna lokata tego zawodnika w pierwszej trójce. 29 grudnia 2000 w Oberstdorfie wystartował po raz ostatni w PŚ w swojej karierze. Zajął tam 49. (przedostatnie) miejsce. Później startował tylko w Pucharze kontynentalnym, gdzie nie odnosił większych sukcesów. W swojej karierze wystąpił 76 razy w PŚ.

  Zakończył karierę w trakcie sezonu 2019/2020.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sabrina Windmüller (ur. 13 października 1987 w Walenstadt) – szwajcarska skoczkini narciarska, reprezentantka SSC Toggenburg. Jej siostrą jest Bigna Windmüller - szwajcarska skoczkini narciarska.
  Pascal Egloff (ur. 8 sierpnia 1992 w Grabs) – szwajcarski skoczek narciarski, brązowy medalista konkursu drużynowego Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2009, startujący w Pucharze Kontynentalnym, Pucharze Świata, Pucharze FIS. Wystąpił też na Mistrzostwach Świata Seniorów 2011 i kilku mistrzostwach świata juniorów.
  Olan Lacroix (ur. 21 maja 2001) – szwajcarski skoczek narciarski. Uczestnik mistrzostw świata juniorów (2017 i 2018). Medalista mistrzostw kraju.
  Guido Landert (ur. 3 listopada 1985 w Wattwil, kanton Sankt Gallen) – szwajcarski skoczek narciarski. Członek klubu SC Speer Ebnat-Kappel. Zadebiutował w Pucharze Świata w 2005. Należał do szwajcarskiej kadry A. Po sezonie 2007/2008 postanowił zakończyć karierę.
  Antoine Guignard (ur. 30 lipca 1984 w Le Sentier) – szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu z Le Brassus. Uczestnik mistrzostw świata w lotach narciarskich, medalista mistrzostw kraju.
  Marco Grigoli (ur. 27 kwietnia 1991 w Samedan) – szwajcarski skoczek narciarski. Reprezentant klubu SC Alpina St. Moritz.
  Fabian Ebenhoch – austriacki skoczek narciarski. Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnął w sezonie 1999/2000, kiedy zajął 69. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2000 r. zakończył karierę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.