• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Reprezentacja Polski w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich 2012  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Maszyna do szycia – urządzenie do łączenia kawałków elastycznych materiałów za pomocą nici poprzez utworzenie szwu (do szycia). Zwykle maszyna do szycia to elektryczne urządzenie wykorzystywane w szwalniach do produkcji ubrań z wykonanych wcześniej wykrojów. Używane także do szycia tkanin technicznych, zaszywania worków, szycia obuwia. Najpopularniejsze maszyny do szycia tworzą szew używając dwóch nitek. Wiele maszyn pozwala na wybór szeregu rodzajów ściegów oraz tworzenie dodatkowych efektów (np. krepowanie).Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS – Fédération Internationale de Ski) – organizacja założona w 1924 roku, mająca za zadanie dbanie o rozwój narciarstwa na świecie, organizowanie zawodów, formalizowanie przepisów i precyzowanie zasad.
  Maciej Kot, piąty w klasyfikacji generalnej. Zdjęcie z lutego 2012

  Reprezentacja Polski w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich 2012 – grupa skoczków narciarskich reprezentująca Polskę podczas 19. edycji Letniego Grand Prix w 2012 roku.

  Reprezentacja Polski w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich 2012 zdobyła łącznie 1172 pkt. Polska zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej, a punkty zdobyło ośmiu zawodników.

  Anders Johnson (ur. 23 kwietnia 1989 w Plattsburghu w stanie Nowy Jork) – amerykański skoczek narciarski, zawodnik klubu National Sport Foundation. Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2012 – 11. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 30 czerwca na skoczni Brunnentalschanze w Stams, a zakończyła 23 września 2012 na skoczni Vogtlandschanze w Klingenthal. Po raz pierwszy w historii cykl tych zawodów nie rozpoczął się na terenie Słowenii. Zaplanowanych zostało 14 konkursów w sześciu krajach, z czego najwięcej (cztery) zostało rozegranych w Rosji.

  W jedynym męskim konkursie drużynowym Polacy zajęli drugie miejsce. Indywidualnie najlepszy rezultat uzyskał Maciej Kot, który był piąty w klasyfikacji generalnej odnosząc dwa zwycięstwa. Na ósmym miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który raz stanął na trzecim stopniu podium.

  Tło[ | edytuj kod]

  Kamil Stoch, drugi w poprzedniej edycji LGP

  Poprzedni sezon Letniego Grand Prix był pierwszym turniejem bez udziału dotychczasowego lidera polskiej drużyny, Adama Małysza, który zakończył karierę. Polacy zajęli wówczas drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasował się Kamil Stoch, który wygrał dwa konkursy. W czołowej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła i Maciej Kot. Polacy radzili sobie dobrze także poprzedniego lata, kiedy drugi był Stoch, trzeci – Małysz, a piąty – Kubacki.

  Letnie Grand Prix w skokach narciarskich 2011 była to 18. edycja LGP. Rozpoczęła się 17 lipca 2011 roku w Wiśle, a zakończyła 3 października 2011 w Klingenthal. Cykl składał się z 10 konkursów indywidualnych oraz dwóch drużynowych. W ramach cyklu został rozegrany Lotos Poland TourAndrzej Zapotoczny (ur. 16 października 1991) – polski skoczek narciarski, wychowanek klubu Start Krokiew Zakopane SMS Zn-e. Od 2007 roku startuje w zawodach FIS Cup. Kilkakrotnie zajął miejsce w najlepszej dziesiątce konkursu. W 2008 roku w Rovaniemi zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. Rok później po raz pierwszy wystąpił na mistrzostwach świata juniorów w Štrbskim Plesie, gdzie zdobył brązowy medal w rywalizacji drużynowej. W tym samym roku wywalczył złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wiśle. 22 stycznia 2010 w Zakopanem zadebiutował w Pucharze Świata.

  W Pucharze Świata 2011/2012, poprzedzającym tę edycję LGP Polska zajęła szóste miejsce w Pucharze Narodów, a najwyżej w klasyfikacji generalnej (na piątym miejscu) znalazł się Kamil Stoch, który siedmiokrotnie stanął na podium indywidualnych konkursów PŚ.

  Przed sezonem wprowadzone zostały przez Międzynarodową Federację Narciarską nowe zasady. Wśród nich znalazły się nowe regulacje dotyczące kombinezonów – miały być one bardziej przylegające do ciała niż do tej pory. Zmiany te, spowodowały że w dwóch otwierających Letni Puchar Kontynentalny konkursach w Kranju dokonano łącznie 29 dyskwalifikacji.

  Taku Takeuchi (jap. 竹内択, Takeuchi Taku, ur. 20 maja 1987 w Iiyama, w prefekturze Nagano) – japoński skoczek narciarski, reprezentant fińskiego klubu Puijon Hiihtoseura.Rafał Śliż (ur. 11 lipca 1983), polski skoczek narciarski, reprezentant Polski oraz zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka. Brązowy medalista mistrzostw Polski z 2011 r. ze skoczni Skalite K-95 w Szczyrku.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dawid Kubacki (ur. 12 marca 1990 w Nowym Targu) – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu Wisła Zakopane, członek kadry narodowej, drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata z 2013.
  Ramsau am Dachstein - austriacka gmina położona w Styrii, w powiecie Liezen (ekspozytura polityczna Gröbming), nad Anizą (także w jej dolinie), u podnóża Alp. Jest znaną bazą narciarską i ośrodkiem sportowym. Graniczy między innymi z Ramsau Kulm w którym znajduje się pucharowa skocznia narciarska Kulm. Według ostatniego spisu ludności w mieście mieszka 2701 osób. Właśnie tam odbywały się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1999.
  Kranj (niem. Krainburg) – czwarte pod względem wielkości miasto w Słowenii, położone 20 km na północny zachód od Lublany, w Górnej Krainie. Miasto posiada tradycje w przemyśle oponiarskim i elektronicznym (Gorenjske elektrarne, Iskraemeco, Iskratel, Sava). Posiada zachowane stare centrum miasta powyżej ujścia rzek Kokra i Sawa. Znane jest także jako miasto sportu, które posiada bogatą bazę sportową. Znajduje się tu boisko do piłki nożnej ze sztuczną i naturalną trawą, korty tenisowe, boiska do koszykówki oraz baseny: kryty i odkryty, a także sztuczna ściana wspinaczkowa na której wielokrotnie odbywały się zawody o randze ogólnoeuropejskiej.
  Klingenthal - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, w Rudawach, przy granicy z Czechami. Siedziba wspólnoty administracyjnej Klingenthal. Do 29 lutego 2012 należała do okręgu administracyjnego Chemnitz. Liczba mieszkańców w 2009 roku wynosiła 9 851 osoby. Burmistrzem jest Enrico Bräunig.
  Krzysztof Miętus (ur. 8 marca 1991 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu AZS AWF Kraków Zakopane, młodzieżowy reprezentant Polski w sezonie 2008/09. Starszy brat innego skoczka, Grzegorza Miętusa. Reprezentant Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010. Mieszka w Dzianiszu.
  Skocznia narciarska im. Adama Małysza – skocznia narciarska zlokalizowana w Wiśle-Malince. Jest skocznią o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m. Jedna z dwóch, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, skoczni dużych w Polsce. Nosi imię polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza.
  Bartłomiej Kłusek (ur. 15 stycznia 1993 w Buczkowicach) – polski skoczek narciarski, członek młodzieżowej reprezentacji Polski, dwukrotny wicemistrz świata juniorów w drużynie z 2012 i 2013 roku. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra. Na arenie międzynarodowej zadebiutował w zawodach FIS Cup w Szczyrbskim Jeziorze, gdzie zajął 40. miejsce. Jego najlepszą lokatą w zawodach FIS było szóste miejsce w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego 2011, odbywających się w Stams. W sezonach 2010/2011 i 2011/2012 został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego rekordem życiowym jest 158,5 m, które osiągnął zimą 2012/2013 w Oberstdorf. 25 marca 2012 roku w Zakopanem zdobył tytuł wicemistrza Polski.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.057 sek.