• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej kobiet

  Przeczytaj także...
  Piłka siatkówka kobiet na igrzyskach olimpijskich - dyscyplina na największej światowej imprezie sportowej zadebiutowała w 1964 roku w Tokio. Najwięcej tytułów Mistrza Olimpijskiego w swoim dorobku posiada Związek Radziecki - 4. Reprezentacja Polski zadebiutowała w pierwszych inauguracyjnych zawodach, gdzie zdobyła brązowy medal. Biało-czerwone jeszcze raz stawały na najniższym stopniu podium cztery lata później w Meksyku. W następnych latach Polkom nie udało się zakwalifikować do IO, aż do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie gdzie zakwalifikowały się z Interkontynetalnego Turnieju kwalifikacyjnego do IO. Biało-czerwone uczestniczyły w 3 z 12 finałów. Kolejne Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Londynie w 2012 roku.XI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1979 odbyły się we Francji między 5 a 13 października 1979 roku. Mecze rozgrywane były w Cannes, Évreux, Orleanie oraz w Lyonie.
  IX Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1975 odbyły się w Jugosławii między 18 a 25 października 1975 roku. Mecze rozgrywane były w Rijeka, Banja Luka, Negotin oraz w Belgradzie.
  Flag of East Germany.svg

  Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej kobiet to reprezentacja nieistniejącego obecnie państwa NRD.

  Osiągnięcia[]

  ]

  Silver medal with cup.svg 2. miejsce - 1980

  Niemiecka Republika Demokratyczna (oficjalny skrót NRD; niem. Deutsche Demokratische Republik, DDR) – dawne państwo położone w Europie Środkowej powstałe 7 października 1949 na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej (niem. Sowjetische Besatzungszone in Deutschland, SBZ). Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w jej miejsce landy przystąpiły do RFN tworząc jednolite Niemcy.Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet – międzynarodowe rozgrywki siatkarskie organizowane cyklicznie (od 1975 co 2 lata) przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) dla żeńskich reprezentacji narodowych wszystkich europejskich krajowych związków piłki siatkowej.

  ]

  4. miejsce - 1974, 1986

  ]

  Gold medal with cup.svg 1. miejsce - 1983, 1987

  Silver medal with cup.svg 2. miejsce - 1977, 1979, 1985, 1989

  Bronze medal with cup.svg 3. miejsce - 1975

  Udział w imprezach międzynarodowych[]

  ]

  ]

  ]

  ]

  Zobacz też[]

 • Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej mężczyzn
 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  XIII Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1983 odbyły się w NRD między 17 a 25 września 1983 roku. Mecze rozgrywane były w Rostock, Chociebużu oraz w Schwerin.
  Puchar Świata – turniej siatkarski rozgrywany co 4 lata, z wyjątkiem 1973 r. W 1991 r. została zmieniona formuła turnieju. Zawody mające się odbyć w 1993 r. wyjątkowo przeniesiono na 1991 r. Od tego momentu turniej jest zawsze rozgrywany w Japonii, poprzedza rok Igrzysk Olimpijskich, do których jest równocześnie pierwszym turniejem kwalifikacyjnym, jak również nie koliduje z Pucharem Wielkich Mistrzów rozgrywanym od 1993 r.
  XIV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1985 odbyły się w Holandii między 29 września a 6 października 1985 roku. Mecze rozgrywane były w Beverwijk, Enschede, Leeuwarden, Sittard oraz w Arnhem.
  XV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1987 odbyły się w Belgii między 25 września a 3 października 1987 roku. Mecze rozgrywane były w Eupen, Auderghem, oraz w Gandawie.
  Turniej olimpijski w piłce siatkowej rozegrany podczas XXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie był piątym w historii igrzysk olimpijskich zmaganiem w halowej odmianie tej dyscypliny sportu. Rywalizacja toczyła się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a przystąpiło do niej po 10 zespołów (męskich i żeńskich). Wszystkie turnieje zostały przeprowadzone systemem kołowym.
  Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w piłce siatkowej mężczyzn to, nieistniejąca już, narodowa reprezentacja tego kraju. Zdobywała różne trofea, a największym jej sukcesem było mistrzostwo świata w 1970 roku.
  Siatkówka halowa jako dyscyplina olimpijska zadebiutowała podczas igrzysk olimpijskich w 1964 roku, a od igrzysk w Atlancie również plażowa odmiana tej dyscypliny jest w programie tej wielkiej imprezy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.