• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej kobiet

  Przeczytaj także...
  5. edycja Ligi Europejskiej siatkarek rozpocznie się 13 czerwca 2013 roku. W fazie grupowej wystąpi 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do turnieju finałowego awansują najlepsze reprezentacje z każdej z grup, gospodarz oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca.XI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1979 odbyły się we Francji między 5 a 13 października 1979 roku. Mecze rozgrywane były w Cannes, Évreux, Orleanie oraz w Lyonie.
  Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet podczas XXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Moskwie był piątą edycją w historii i, jak każdy poprzedni, odbył się wyłącznie w halowej odmianie tej dyscypliny sportu. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, a przeprowadzono ją w dniach od 21 do 29 lipca 1980 roku.

  Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

  Osiągnięcia[]

  ]

  Bronze medal.svg 3. miejsce - 1980

  Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet – międzynarodowe rozgrywki siatkarskie organizowane cyklicznie (od 1975 co 2 lata) przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) dla żeńskich reprezentacji narodowych wszystkich europejskich krajowych związków piłki siatkowej.XII Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1981 odbyły się w Bułgarii między 19 a 27 września 1981 roku. Mecze rozgrywane były w Perniku oraz w Sofii.

  ]

  Gold medal with cup.svg 1. miejsce - 1981

  Bronze medal with cup.svg 3. miejsce - 1979, 1997, 2001

  ]

  Silver medal with cup.svg 2. miejsce - 2010, 2012

  Bronze medal with cup.svg 3. miejsce - 2009, 2011, 2013

  Udział i miejsca w imprezach[]

  ]

  ]

  ]

  ]

  ]

  Zobacz też[]

 • Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn
 • Linki zewnętrzne[]

  Oficjalna strona Bułgarskiego Związku Piłki Siatkowej
  Skład reprezentacji na kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2010

  1. edycja Ligi Europejskiej siatkarek rozpoczęła się 22 maja 2009 roku. W fazie grupowej występowało 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z każdej grupy awansowały dwie najlepsze reprezentacje. W dniach od 11 do 12 lipca w tureckim Kayseri rozegrano turniej finałowy. Zwycięzcą została reprezentacja Serbii, która pokonała w finale Turcję.Bułgaria, Republika Bułgarii (България, Република България) – państwo położone w południowo-wschodniej Europie, na Bałkanach. Graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Świata – turniej siatkarski rozgrywany co 4 lata, z wyjątkiem 1973 r. W 1991 r. została zmieniona formuła turnieju. Zawody mające się odbyć w 1993 r. wyjątkowo przeniesiono na 1991 r. Od tego momentu turniej jest zawsze rozgrywany w Japonii, poprzedza rok Igrzysk Olimpijskich, do których jest równocześnie pierwszym turniejem kwalifikacyjnym, jak również nie koliduje z Pucharem Wielkich Mistrzów rozgrywanym od 1993 r.
  Liga Europejska kobiet – to coroczne zawody, w których biorą udział żeńskie reprezentacje państw europejskich. Do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Rozgrywana jest od 2009 roku. W premierowej odsłonie zwyciężyła reprezentacja Serbii.
  Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn – członek FIVB oraz od 1949 CEV. Najlepszy wynik drużyna zanotowała w 1970 roku, kiedy po porażce w finale mundialu z NRD zdobyła srebrny medal. Ponadto w latach 1949-1986 ośmiokrotnie stawała na podium mistrzostw świata, Europy i igrzysk olimpijskich. Znaczny regres formy zespołu przypadł na lata 90.
  XX Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 1997 odbyły się w Czechach między 27 września a 5 października 1997 roku. Mecze rozgrywane były w Zlín oraz w Brnie.
  2. edycja Ligi Europejskiej siatkarek rozpoczęła się 5 czerwca 2010 roku. W fazie grupowej występowało 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Z każdej grupy awansowały dwie najlepsze reprezentacje. Turniej finałowy został rozegrany w Ankarze, gdzie zwyciężyła reprezentacja Serbii pokonując w finale reprezentacje Bułgarii 3:1. Tym samym Serbki obroniły tytuł wywalczony rok wcześniej.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  Siatkówka halowa jako dyscyplina olimpijska zadebiutowała podczas igrzysk olimpijskich w 1964 roku, a od igrzysk w Atlancie również plażowa odmiana tej dyscypliny jest w programie tej wielkiej imprezy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.