• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Reprezentacja Belgii w piłce siatkowej kobiet

  Przeczytaj także...
  5. edycja Ligi Europejskiej siatkarek rozpocznie się 13 czerwca 2013 roku. W fazie grupowej wystąpi 8 drużyn podzielonych na 2 grupy. Do turnieju finałowego awansują najlepsze reprezentacje z każdej z grup, gospodarz oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca.Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet – międzynarodowe rozgrywki siatkarskie organizowane cyklicznie (od 1975 co 2 lata) przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) dla żeńskich reprezentacji narodowych wszystkich europejskich krajowych związków piłki siatkowej.
  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.

  Reprezentacja Belgii w piłce siatkowej kobiet to narodowa reprezentacja tego kraju, reprezentująca go na arenie międzynarodowej.

  Największym sukcesem reprezentantek Belgii jest wywalczenie 3. miejsca Mistrzostw Europy na turnieju w 2013.

  Ponadto reprezentacja 2 razy wzięła udział w Mistrzostwach Świata w 1956 i 1978. Tam zajęły odpowiednio 13. i 22. miejsce.

  Liga Europejska kobiet – to coroczne zawody, w których biorą udział żeńskie reprezentacje państw europejskich. Do fazy finałowej przechodzą najlepsze zespoły z poszczególnych grup. Rozgrywana jest od 2009 roku. W premierowej odsłonie zwyciężyła reprezentacja Serbii.Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 1956 odbyły się w Paryżu (Francja) w dniach 30 sierpnia-12 września 1954 roku. W turnieju wzięło udział 17 drużyn. Turniej rozegrano następująco: wszystkie drużyny podzielono na 5 grup, każdy rozegrał z każdym po jednym meczu, ekipy z miejsc 1 i 2 przechodziły do grupy finałowej, pozostałe drużyny do grupy walczącej o miejsca 11-17. Zwyciężczyniami ponownie zostały reprezentantki Związku Radzieckiego.

  Osiągnięcia[]

  ]

 • Bronze medal with cup.svg 3. miejsce - 2013
 • ]

 • Silver medal with cup.svg 2. miejsce - 2013
 • Udział i miejsca w imprezach[]

  ]

  ]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  XXVIII Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2013 – mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet odbywające się w dniach od 6 do 14 września 2013 roku w Niemczech i Szwajcarii. Miastami rozgrywek były Berlin, Halle, Drezno, Schwerin i Zurych. Tytułu sprzed dwóch lat broniły Serbki, ale straciły tytuł na rzecz reprezentacji Rosji.
  Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet - turniej organizowany od 1952 roku przez FIVB. Po raz pierwszy odbył się w Związku Radzieckim. Do tej pory najwięcej tytułów Mistrza Świata zdobyła Rosja (6 razy, w tym 5 jako ZSRR). Reprezentacja Polski wywalczyła raz srebrny i dwukrotnie brązowy medal. Biało-czerwone uczestniczyły w 10 z 16 finałów. Od 31 października do 16 listopada 2006 w Japonii odbywały się 15. Mistrzostwa Świata. Kolejne 16. Mistrzostwa zostały rozegrane po raz czwarty w Japonii w dniach 29 października - 14 listopada 2010 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.