• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Renton - Waszyngton

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Boeing Company – amerykański koncern lotniczy, zbrojeniowy i kosmiczny z siedzibą w Chicago. Dwa najważniejsze działy stanowią:
  Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  Renton – miasto (city) w hrabstwie King, w zachodniej części stanu Waszyngton, w Stanach Zjednoczonych, położone nieopodal Seattle, na południowym brzegu jeziora Washington, nad ujściem rzeki Cedar. W 2014 roku miasto liczyło 98 404 mieszkańców.

  Pierwsi europejscy osadnicy przybyli tutaj w połowie XIX wieku. Oficjalne założenie miasta, nazwanego na cześć przemysłowca Williama Rentona, nastąpiło w 1901 roku. Istotną rolę w rozwoju osady odegrały pobliskie złoża węgla, eksploatowane od lat 70. XIX wieku.

  Hrabstwo King (ang. King County) – hrabstwo w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię całkowitą 2306,53 mil² (5973,88 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 1 916 441 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest Seattle.

  W mieście zlokalizowany jest zakład produkcyjny Boeinga.

  Przypisy

  1. Renton (ang.). Britannica Online Encyclopedia. [dostęp 2015-02-19].
  2. Renton (city), Washington (ang.). QuickFacts from the US Census Bureau. [dostęp 2015-02-19].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.