• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rejon krasnogwardijski

  Przeczytaj także...
  Krasnogwardijśke (do 1944 Kurman-Kemelczi) - osiedle typu miejskiego w Autonomicznej Republice Krymu na Ukrainie, siedziba władz rejonu krasnogwardijskiego.Republika Autonomiczna Krymu (ukr. Автономна Республіка Крим, ros. Автономная Республика Крым, kr-tat. Къырым Мухтар Джумхуриети) jest autonomiczną republiką znajdującą się na terenie Ukrainy. Znajduje się na leżącym na północnym wybrzeżu Morza Czarnego półwyspie Krym. Stolicą republiki jest Symferopol.
  Sielsowiet (ros. сельсовет, сельский совет; białorus. сельсавет, сельскi савет; ukr. сільрада, сільська рада) – organ władzy lub jednostka administracyjno-terytorialna w niektórych państwach byłego ZSRR, a w przeszłości – w całym ZSRR.

  Rejon krasnogwardijskijednostka administracyjna wchodząca w skład Republiki Autonomicznej Krymu na Ukrainy.

  Rejon utworzony w 1944. Ma powierzchnię 1766 km² i liczy około 98 tysięcy mieszkańców. Siedzibą władz rejonu jest Krasnogwardijśke.

  Na terenie rejonu znajdują się 2 osiedlowe rady i 18 silskich rad, obejmujących w sumie 82 miejscowości.

  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.Rejon (rosyjski i ukraiński: райо́н, wymawiane [rajon]; azerbejdżański: rayon; białoruski: раён; gruziński: რაიონი, raioni; łotewski: rajons; litewski: rajonas; rumuński: raion) – jest typem jednostki administracyjnej niektórych postsowieckich państw. Określenie, pochodzi od francuskiego słowa "rayon" – plaster miodu, dział, dystrykt. Rejon jest zwykle jednostką dwa szczeble poniżej szczebla państwowego.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.005 sek.