Red 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Red 2amerykańska komedia sensacyjna z 2013 roku w reżyserii Deana Parisota i wyprodukowany przez Summit Entertainment. Sequel filmu Red z 2010 roku.

Catherine Zeta-Jones (ur. 25 września 1969 w Swansea jako Catherine Jones) – brytyjska aktorka filmowa, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Laureatka Oscara za drugoplanową rolę w filmie Chicago.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Światowa premiera filmu miała miejsce 19 lipca 2013 roku, natomiast w Polsce premiera filmu odbyła się 26 lipca 2013 roku.

Fabuła[ | edytuj kod]

Frank Moses (Bruce Willis), były agent CIA, próbuje wieść zwyczajne życie u boku Sarah Ross (Mary-Louise Parker). Niespodziewanie dowiaduje się, że w Rosji zaginęła Nightshade – głowica jądrowa, skradziona niegdyś armii USA. Frank podejmuje się ją odnaleźć. Wzywa na pomoc dawnego partnera – paranoika Marvina Boggsa (John Malkovich). Dołącza do nich Sarah, która woli szpiegowskie misje z ukochanym od spokojnego związku. Tropy prowadzą ich do Paryża, Moskwy i Londynu, gdzie Frank spotyka się z Edwardem Baileyem (Anthony Hopkins), naukowcem, który przed laty stworzył Nightshade. Ale zamknięty w zakładzie dla psychicznie chorych Bailey cierpi na zaniki pamięci. Sytuację komplikuje fakt, że na Franka polują Interpol, Victoria (Helen Mirren) – eksagentka brytyjskiego wywiadu – oraz południowokoreański zabójca Han (Lee Byung-hun). Na dodatek pewnego dnia zjawia się dawna dziewczyna Mosesa, Katya (Catherine Zeta-Jones), która szuka skradzionej głowicy dla Kremla. Nietypowa ekipa będzie musiała pokonać płatnych morderców, żądnych władzy polityków i terrorystów, a przede wszystkim – przeżyć.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Box Office Mojo – amerykańska strona internetowa zajmująca się publikacją filmów online oraz serwisem raportowania Box office.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Philip Anthony Hopkins, CBE (ur. 31 grudnia 1937 w Port Talbot) – pochodzący z Wielkiej Brytanii amerykański aktor teatralny i filmowy, kompozytor, malarz.
David Thewlis, właśc. David Wheeler (ur. 20 marca 1963 w Blackpool) - brytyjski aktor, scenarzysta, reżyser, poeta i gitarzysta.
Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
Summit Entertainment L.L.C. (wcześniej Summit Entertainment LP) - amerykańska wytwórnia filmowa oficjalnie utworzona w 1999 roku w Los Angeles w Kalifornii. Obecnie jest jednym z tak zwanych średnich przedsiębiorstw filmowych w USA obok DreamWorks, Touchstone Pictures czy New Line Cinema, jednak jako jedyna działa niezależnie względem amerykańskich gigantów medialnych, należąc do brytyjskiej E1 Entertainment. Spółka posiada dwie siedziby - w Los Angeles i w Londynie.
Kreml (ros. Кремль) – gród warowny lub twierdza sytuowana w obrębie miast ruskich, budowana zwykle na wzniesieniu i obejmująca: siedzibę władcy, cerkwie oraz budynki o funkcjach urzędowych lub państwowych. W XVIII wieku, w związku z rozbudową miast, kremle straciły swoje obronne znaczenie, pełniąc jedynie funkcje reprezentacyjne.

Reklama