Rebekah Kochan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rebekah Kochan (ur. 28 kwietnia 1984 roku w Las Vegas w Nevadzie) – amerykańska aktorka filmowa i stand-upowa.

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

Karierę rozpoczęła w wieku dziewięciu lat, gdy zagrała główną rolę w musicalu Annie, wystawianym przez jeden z teatrów w Las Vegas. Jako siedemnastolatka przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie wkrótce dostała rolę Tiffani w niezależnej komedii Eating Out (2004); powtórzyła ją w czterech sequelach. W roku 2006 wystąpiła w głównej roli w horrorze wytwórni The Asylum pt. When a Killer Calls.

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

 • Deadly Sanctuary (2017) jako Kendall O'Dell
 • Eating Out 5: Otwarty weekend (Eating Out: The Open Weekend, 2011) jako Tiffani
 • Eating Out 4: Obóz teatralny (Eating Out: Drama Camp, 2011) jako Tiffani
 • Finding Mr. Wright (2011) jako Eddy Malone
 • Fishnet (2010) jako Trixie
 • Homewrecker (2009) jako Sheila
 • The Telling (2009) jako Lily
 • Eating Out 3: Bierz, co chcesz (Eating Out: All You Can Eat, 2009) jako Tiffani
 • Flu Bird Horror (2008) jako Lola
 • Lez Be Friends (2007) jako Constance
 • Freakshow (2007) jako Lucy
 • Noc Halloween (Halloween Night, 2006) jako Shannon
 • Piraci z wyspy skarbów (Pirates of Treasure Island, 2006) jako Annie Bonney
 • Eating Out 2: Ten drugi raz (Eating Out 2: Sloppy Seconds, 2006) jako Tiffani
 • Bram Stoker's Dracula's Curse (2006) jako Trixie McFly
 • When a Killer Calls (2006) jako Trisha
 • Exorcism: The Possession of Gail Bowers (2006) jako Francie
 • Artistic License (2005) jako dziewczyna
 • Eating Out (2004) jako Tiffani
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Rebekah Kochan w bazie IMDb (ang.)
 • Rebekah Kochan w bazie Filmweb
 • Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  The Asylum – amerykański producent i dystrybutor filmowy, skupiający się na produkcjach niskobudżetowych, najczęściej przeznaczonych bezpośrednio na DVD. Studio znane jest z niskobudżetowych wersji hollywoodzkich hitów, które prasa amerykańska określiła terminem mockbuster (trawestacja słowa „blockbuster”, którą można przetłumaczyć jako „pseudoprzebój” bądź „niby-przebój”).
  Sequel ([ˈsiːkwəl]; ang. kontynuacja, dalszy ciąg, następstwo) – kontynuacja jakiegoś dzieła, najczęściej filmu, książki lub gry komputerowej, przedstawiająca dalsze losy poznanych bohaterów lub kontynuująca wątek ukazany w poprzednim dziele.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Eating Out – amerykańska komedia filmowa w reżyserii Q. Allana Brocki z 2004 roku. Film niezależny, promowany sloganem reklamowym: "Najszybszą drogą dostania się do serca dziewczyny jest ta przez jej przyjaciela-geja".
  Film komediowy – gatunek filmowy przedstawiający śmieszne, humorystyczne sytuacje i postaci, mający najczęściej happy end (oprócz czarnych komedii). Jest to jeden z najstarszych gatunków filmowych; duża część filmów niemych to komedie.
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.

  Reklama