• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Raymond Ahoua

  Przeczytaj także...
  Orioniści, Małe Dzieło Boskiej Opatrzności, Parvum Opus Divinae Providentiae (FDP) – katolickie zgromadzenie zakonne założone przez ks. Alojzego Orione w 1893 r. w Tortonie we Włoszech, z siedzibą władz generalnych w Rzymie.Istnieją spory co do liczby papieży i antypapieży w historii. Wymienia się od 36 do 43 antypapieży. W roku 1942 kardynał Giovanni Mercati, prefekt Archiwów Watykanu, stworzył listę papieży, która od tamtej pory została oficjalnie uznana przez Kościół katolicki. Zamieszczona poniżej lista jest zgodna z listą Mercatiego.
  Katolicyzm – doktryna Kościoła chrześcijańskiego – jedna z dwóch grup Kościołów, obok Kościoła prawosławnego, powstałych w wyniku rozłamu w Kościele chrześcijańskim w 1054 (tzw. schizmy wschodniej). Jedna z największych grup wyznań chrześcijańskich, obok prawosławia i protestantyzmu oraz ogół zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się Kościół Kościół katolicki wraz z Kościołami wschodnimi pozostającymi z nim w pełnej jedności, wspólnoty tradycjonalistyczne, starokatolickie oraz część anglikańskich, liberalnych i niezależnych.

  Raymond Ahoua FDP (ur. 1 maja 1960 w Bonoua) – duchowny katolicki z Wybrzeża Kości Słoniowej, biskup Grand-Bassam od 2010.

  Życiorys[]

  Święcenia kapłańskie otrzymał 14 lipca 1990.

  Episkopat[]

  27 marca 2010 papież Benedykt XVI mianował do biskupem ordynariuszem diecezji Grand-Bassam. Sakry udzielił mu 4 lipca 2010 ówczesny nuncjusz apostolski na Wybrzeżu Kości Słoniowej - arcybiskup Ambrose Madtha.

  Linki zewnętrzne[]

 • Raymond Ahoua w bazie catholic-hierarchy.org (ang.) [dostęp 2015-02-26]
 • Sakrament święceń, święcenia kapłańskie, kapłaństwo, święcenia – sakrament w Kościele katolickim, także Kościołach prawosławnych, anglikańskich i starokatolickich, który nadaje władzę uświęcania, tj. udzielania innych sakramentów.Sakra − święcenia duchowne w kościołach chrześcijańskich, najczęściej dotyczy święceń biskupich. Niegdyś sakrę nadawano nowo wybranym królom, w formie namaszczenia na stanowisko.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Wybrzeże Kości Słoniowej (fr. Côte d’Ivoire, Republika Wybrzeża Kości Słoniowej, République de Côte d’Ivoire) – państwo w Zachodniej Afryce, położone nad Zatoką Gwinejską.
  Ambrose Madtha (ur. 2 listopada 1955 w Belthangady; zm. 8 grudnia 2012 niedaleko Man) – indyjski duchowny katolicki, arcybiskup, nuncjusz apostolski na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.