• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rayman: The Animated Series  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Antropomorfizacja lub antropomorfizm – zabieg językowy, polegający na nadawaniu niebędącymi ludźmi przedmiotom, pojęciom, zjawiskom, zwierzętom itp. cech ludzkich i ludzkich motywów postępowania. Często odnosi się do wyobrażenia bogów na obraz i podobieństwo człowieka. Termin jest kombinacją dwóch greckich słów, άνθρωπος (anthrōpos), oznaczających „ludzki”, oraz μορφή (morphē), oznaczającego „kształt” lub „formę”.Pies domowy – udomowiona forma wilka szarego, ssaka drapieżnego z rodziny psowatych (Canidae), uznawana przez niektórych za podgatunek wilka, a przez innych za odrębny gatunek, opisywany pod synonimicznymi nazwami Canis lupus familiaris albo Canis familiaris. Od czasu jego udomowienia powstało wiele ras, znacznie różniących się morfologią i cechami użytkowymi. Rasy pierwotne powstawały głównie w wyniku presji środowiskowej. Rasy współczesne uzyskano w wyniku doboru sztucznego.
  Bohaterowie[ | edytuj kod]
 • Rayman - główny bohater, namawia resztę przyjaciół do ucieczki. W serialu nie posiada tak dużej mocy jak w grach Ubi Softu, nie wspomina też ani razu o przyjaciołach z tamtych produkcji.
 • Brzytwobrody - kapitan Robo-piratów, w serialu odpowiada m.in. za klatki i pilnowanie więźniów.
 • Riggatoni - właściciel cyrku, który zmuszał więźniów do pracy na jego konto. Posiada obsesję na punkcie złapania Raymana.
 • Betina - jest dziewczyną bardzo rozciągniętą. Potrafi wykonać nieźle akrobację w powietrzu i bezpiecznie wylądować. Traktuje Flips jak swoją młodszą siostrę.
 • Cookie - antropomorficzny pies, który lubi dużo dramatyzować i marudzić. Potrafi świetnie prowadzić samochód.
 • LacMac - antropomorficzny królik będący niczym mitologiczny Narcyz - sądzi, że cały świat kręci się wokół niego. Jest on także bardzo silny, co pomaga wszystkim uciec z cyrku.
 • Flips - jest małą wróżką, która nie potrafi mówić. Potrafi latać i zawsze stara się pomóc.
 • Inspektor Grub - inspektor wysłany przez Riggatoniego w celu schwytania uciekinierów.
 • Oryginał Francuski Głosy[ | edytuj kod]

 • Rayman - Emmanuel Garijo
 • Brzytwobrody - Patrick Guillemin
 • Cookie - Michel Elias
 • Betina - Patricia Legrand
 • Riggatoni - Michel Elias
 • LacMac - Patrice Baudrier
 • Inspektor Grub - Michel Elias
 • Dodatkowe głosy: Emmanuel Fouquet, Philippe Bozo, Catherine Hamilty, Olivier Hémon i Marie Vincent
 • Rayman – seria platformowych gier komputerowych, stworzona przez Michela Ancela i wydana przez francuskie studio Ubisoft. Głównym bohaterem serii jest tytułowy stworek Rayman, a wszystkie jego przygody dzieją się w świecie zwanym Rozdroże Marzeń (lub Kraina Snów).Rayman Revolution (w Stanach Zjednoczonych pod tytułem Rayman 2: Revolution) – remake gry Rayman 2: The Great Escape. Jest to jej odświeżona i unowocześniona wersja, w której twórcy wykorzystali potencjał pierwowzoru dodając do gry między innymi, liczne bonusy, takie jak dodatkowe mini-gry. Świat głównego bohatera, jak i przechodzenie do kolejnych poziomów, uległy diametralnej zmianie.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.
  Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.
  Rayman – tytułowy bohater serii gier komputerowych Rayman. Ta fikcyjna postać została stworzona przez firmę Ubisoft, a dokładniej przez Michela Ancela. Postać ta zdobyła dużą popularność na świecie, zwłaszcza w Polsce. Imię "Rayman" w dokładnym tłumaczeniu oznacza "Promienisty Człowiek".
  Ubisoft Entertainment (dawniej Ubi Soft) – przedsiębiorstwo produkujące oraz wydające gry komputerowe i konsolowe. Jego główna siedziba znajduje się w Montreuil-sous-Bois, we Francji. Ma siedziby w ponad 20 krajach, łącznie z rozwijającymi się studiami, m.in. w Montrealu, Toronto, Barcelonie, Północnej Karolinie (USA), Düsseldorfie, Mediolanie. Od roku 2008 jest trzecim co do wielkości niezależnym wydawcą gier wideo w Europie i czwartym co do wielkości w USA.
  Narcyz (Narcissus L.) – rodzaj roślin należący do rodziny amarylkowatych. Należy do niego kilkadziesiąt gatunków i duża liczba mieszańców. Dziko rosną w krajach śródziemnomorskich, w Europie Środkowej i Północnej oraz w Azji (Chiny, Japonia). Są uprawiane w wielu krajach świata. W Polsce dziko rośnie będący efemerofitem Narcissus radiiflorus Auct., kilka gatunków jest uprawianych jako rośliny ozdobne. Gatunkiem typowym jest narcyz biały (Narcissus poeticus L.).
  Mitologia (gr. μυθολογια, gdzie μυθοι to baśń, mit, a λέγειν opowiadać) – zbiór legend i podań o bogach i bohaterach, funkcjonujący w danej religii lub społeczności. Terminem tym określa się również naukę zajmującą się badaniem mitów.
  Królik – polska nazwa zwyczajowa kilku gatunków zajęczaków z rodziny zającowatych. Mianem tym określa się zwierzęta należące do rodzajów Sylvilagus (m.in. królik bagienny i królik błotny) oraz Oryctolagus, do którego należy królik europejski (królik dziki) oraz jego udomowiona forma – królik domowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.634 sek.