Rayman: The Animated Series

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rayman: Animowana Seria (ang. Rayman: The Animated Series) - czteroodcinkowy serial animowany wyprodukowany w 1999 roku na potrzeby promocji postaci Raymana i gry Rayman 2: The Great Escape. Serial powstał w jęz. francuskim, ale wyemitowano go również w krajach anglojęzycznych i w Holandii. W niektórych źródłach serial pojawia się jako "Rayman TV Serial".

Rayman – seria platformowych gier komputerowych, stworzona przez Michela Ancela i wydana przez francuskie studio Ubisoft. Głównym bohaterem serii jest tytułowy stworek Rayman, a wszystkie jego przygody dzieją się w świecie zwanym Rozdroże Marzeń (lub Kraina Snów).Rayman Revolution (w Stanach Zjednoczonych pod tytułem Rayman 2: Revolution) – remake gry Rayman 2: The Great Escape. Jest to jej odświeżona i unowocześniona wersja, w której twórcy wykorzystali potencjał pierwowzoru dodając do gry między innymi, liczne bonusy, takie jak dodatkowe mini-gry. Świat głównego bohatera, jak i przechodzenie do kolejnych poziomów, uległy diametralnej zmianie.

Miejsce i czas akcji serialu prawdopodobnie jest w świecie innym niż Rozdroże Marzeń, po wydarzeniach z Rayman 2: The Great Escape i Rayman Revolution. Wskazuje na to fakt m.in. istnienia domków jednorodzinnych oraz istot nie ukazanych w żadnej z gier. Oprócz tego w serialu nie ma wzmianki o armii Robo-piratów Brzytwobrodego.

Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.

Fabuła[ | edytuj kod]

Serial opowiada o przygodach Raymana i jego przyjaciół - Betiny, Cookie, Flipsa i LacMaca. Są więzieni przez Riggatoniego, który zmusza ich do pracy w jego cyrku. Oprócz tego w cyrku pracuje admirał Brzytwobrody, który odpowiada m.in. za klatki i pilnowanie więźniów. Pewnego dnia jednak głównym bohaterom udaje się uciec z rąk niegodziwca i wyruszają w świat, by zacząć nowe, normalne życie. Jednakże Riggatoni nie może się z tym pogodzić - wysyła za nimi m.in. Inspektora Gruba, który ma ich schwytać i sprowadzić do cyrku z powrotem.

Rayman – tytułowy bohater serii gier komputerowych Rayman. Ta fikcyjna postać została stworzona przez firmę Ubisoft, a dokładniej przez Michela Ancela. Postać ta zdobyła dużą popularność na świecie, zwłaszcza w Polsce. Imię "Rayman" w dokładnym tłumaczeniu oznacza "Promienisty Człowiek".Ubisoft Entertainment (dawniej Ubi Soft) – przedsiębiorstwo produkujące oraz wydające gry komputerowe i konsolowe. Jego główna siedziba znajduje się w Montreuil-sous-Bois, we Francji. Ma siedziby w ponad 20 krajach, łącznie z rozwijającymi się studiami, m.in. w Montrealu, Toronto, Barcelonie, Północnej Karolinie (USA), Düsseldorfie, Mediolanie. Od roku 2008 jest trzecim co do wielkości niezależnym wydawcą gier wideo w Europie i czwartym co do wielkości w USA.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Narcyz (Narcissus L.) – rodzaj roślin należący do rodziny amarylkowatych. Należy do niego kilkadziesiąt gatunków i duża liczba mieszańców. Dziko rosną w krajach śródziemnomorskich, w Europie Środkowej i Północnej oraz w Azji (Chiny, Japonia). Są uprawiane w wielu krajach świata. W Polsce dziko rośnie będący efemerofitem Narcissus radiiflorus Auct., kilka gatunków jest uprawianych jako rośliny ozdobne. Gatunkiem typowym jest narcyz biały (Narcissus poeticus L.).
Mitologia (gr. μυθολογια, gdzie μυθοι to baśń, mit, a λέγειν opowiadać) – zbiór legend i podań o bogach i bohaterach, funkcjonujący w danej religii lub społeczności. Terminem tym określa się również naukę zajmującą się badaniem mitów.
Królik – polska nazwa zwyczajowa kilku gatunków zajęczaków z rodziny zającowatych. Mianem tym określa się zwierzęta należące do rodzajów Sylvilagus (m.in. królik bagienny i królik błotny) oraz Oryctolagus, do którego należy królik europejski (królik dziki) oraz jego udomowiona forma – królik domowy.

Reklama