• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rayman: Szalone Kórliki  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Ritchie Valens, właśc. Richard Steven Valenzuela (ur. 13 maja 1941 w Pacoimie, zm. 3 lutego 1959 w Clear Lake) – amerykański muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta i kompozytor pochodzenia meksykańsko-hiszpańskiego.Ubisoft Entertainment (dawniej Ubi Soft) – przedsiębiorstwo produkujące oraz wydające gry komputerowe i konsolowe. Jego główna siedziba znajduje się w Montreuil-sous-Bois, we Francji. Ma siedziby w ponad 20 krajach, łącznie z rozwijającymi się studiami, m.in. w Montrealu, Toronto, Barcelonie, Północnej Karolinie (USA), Düsseldorfie, Mediolanie. Od roku 2008 jest trzecim co do wielkości niezależnym wydawcą gier wideo w Europie i czwartym co do wielkości w USA.

  Rayman Szalone Kórliki (ang. Rayman Raving Rabbids) – platformowa gra komputerowa z serii gier o Raymanie wyprodukowana w 2006 roku przez firmę Ubisoft. Gra była tytułem startowym konsoli Wii, ale również została wydana na platformy PC, Game Boy Advance, PlayStation 2, Nintendo DS i Xbox 360.

  Komputer osobisty (ang. personal computer) – mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.Rayman – seria platformowych gier komputerowych, stworzona przez Michela Ancela i wydana przez francuskie studio Ubisoft. Głównym bohaterem serii jest tytułowy stworek Rayman, a wszystkie jego przygody dzieją się w świecie zwanym Rozdroże Marzeń (lub Kraina Snów).

  Spis treści

 • 1 Opis fabuły
 • 2 Opis gry
 • 2.1 Rozgrywka
 • 2.2 Muzyka
 • 2.3 Wersja gry na Game Boy Advance i Nintendo DS
 • 3 Kontrowersje
 • 4 Głosów użyczyli
 • 5 Zobacz też
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rayman Raving Rabbids TV Party – trzecia gra z serii o Szalonych Kórlikach i równocześnie ostatnia część, w której wykorzystano postać Raymana. Gra została stworzona i wydana przez francuską firmę UbiSoft, jako ostatnia część z trylogii. Rayman RR TV Party to jedyna gra w serii, w której do mini-gier wykorzystano Wii Balance Board.
  Oda do radości (Ode „An die Freude”) – poemat Fryderyka Schillera powstały w listopadzie 1785 a ogłoszony drukiem w 1786. Ostateczna wersja autorska pochodzi z 1803 roku (w stosunku do pierwszej wersji ma trochę zmieniony szósty i siódmy wers pierwszej zwrotki oraz jest krótsza – nie zawiera ostatniej zwrotki). Utwór znany z fragmentów pochodzących z IX symfonii Ludwiga van Beethovena. Na początku lat 50. dwudziestego wieku w RFN próbowano wprowadzić Odę do Radości jako hymn Niemiec, jednak w 1952 roku powrócono do Das Lied der Deutschen, który pozostaje hymnem do dziś. Wersja instrumentalna ody została przyjęta jako hymn Unii Europejskiej. Oda jest też oficjalnym motywem muzycznym Copa Libertadores.
  Rayman – platformowa gra komputerowa. Została stworzona przez firmę Ubisoft w 1995 roku. Znana jest niemal na całym świecie i została przetłumaczona na różne języki (francuski, niemiecki, włoski, hiszpański oraz niderlandzki). Jest to jedyna część z serii, która nie została przetłumaczona na język polski (jeśli wziąć pod uwagę wszystkie gry z Raymanem wydane na PC). Gra doczekała się kilku spin-offów (min. Rayman Gold, Rayman Forever i Rayman Junior).
  Cynthia Ann Stephanie Lauper (ur. 22 czerwca 1953 w Nowym Jorku) – amerykańska wokalistka, kompozytorka, producentka i aktorka, zdobywczyni nagrody Grammy, Tony oraz Emmy.
  Michel Ancel (ur. 1972 w Monako) − francuski projektant gier komputerowych firmy Ubisoft, znany ze stworzenia gier Rayman i Beyond Good & Evil. Ancel jest kierownikiem studia Ubisoft Montpellier.
  Rayman – tytułowy bohater serii gier komputerowych Rayman. Ta fikcyjna postać została stworzona przez firmę Ubisoft, a dokładniej przez Michela Ancela. Postać ta zdobyła dużą popularność na świecie, zwłaszcza w Polsce. Imię "Rayman" w dokładnym tłumaczeniu oznacza "Promienisty Człowiek".
  Xbox 360 – druga konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Została opracowana we współpracy z IBM, ATI i NEC. Xbox 360 to następca konsoli Xbox, konkuruje z Sony PlayStation 3 i Nintendo Wii w ramach siódmej generacji gier konsolowych. Platforma zintegrowana jest z usługą Xbox Live, usługą pozwalającą graczom na rywalizację w trybie online i pobieranie treści, takich jak gry zręcznościowe, dema gier, filmy z gier, programy telewizyjne oraz filmy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.