• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Rawa Blues Festival  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Vernon Reid (ur. 22 sierpnia 1958 w Londynie) – brytyjski gitarzysta rockowy i jazzowy, założyciel i lider grupy Living Colour.Stan wojenny – jeden ze stanów nadzwyczajnych, polegający na przejęciu administracji przez wojsko. Stan wojenny może być wprowadzony przez rząd danego kraju w celu przywrócenia porządku publicznego w wypadku takich zdarzeń jak zamach stanu czy w celu zdławienia opozycji politycznej.
  Organizatorzy Rawa Blues Festival podczas konferencji prasowej 06.10.2009

  Rawa Blues Festival – największy i jeden z najstarszych w Polsce, jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej. Od początku organizowany w Katowicach w hali widowiskowo-sportowej – Spodek. Nazwa festiwalu pochodzi od katowickiej rzeki Rawy. Twórcą i organizatorem festiwalu jest Ireneusz Dudek – polski muzyk bluesowy.

  Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów.Otis Mark Taylor (ur. 30 lipca 1948, Chicago) – amerykański piosenkarz bluesowy, multiinstrumentalista grający na gitarze, banjo, mandolinie i harmonijce.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Nagroda "Keeping the Blues Alive"
 • 3 Formuła festiwalu
 • 4 Historia Występów
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gienek Loska, właśc. Hienadź Łoska (białorus. Генадзь Лоска, ros. Геннадий Лоска, Giennadij Łoska, ur. 8 stycznia 1975 w Białooziersku na Białorusi) – wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia, mieszkający na stałe w Warszawie.
  Magda Piskorczyk – polska wokalistka i instrumentalistka. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, była gościem festiwali międzynarodowych m.in. na Tajwanie, w Niemczech, Szwecji, Norwegii, Anglii, na Węgrzech i we Francji. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Prowadzi warsztaty muzyczne według własnego programu autorskiego, między innymi w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem takich warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta Magda Piskorczyk Masterclass.
  Bogdan Szweda - (ur. 31 maja 1967 w Chorzowie) - polski muzyk bluesowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor, aranżer i autor tekstów. Używa zarówno gitary elektrycznej jak również akustycznej a w szczególności technik: slide oraz fingerpicking.
  Jody Williams (ur. 9 października 1950 w Brattleboro, Vermont) – amerykańska działaczka społeczna, koordynatorka prac Międzynarodowej Kampanii na Rzecz Walki z Minami Przeciwpiechotnymi (International Campaign to Ban Landmines, ICBL). Wraz z tym ruchem wyróżniona Pokojową Nagrodą Nobla w 1997. Współpracowała także z innymi organizacjami humanitarnymi oraz edukacyjnymi, m.in. w Nikaragui, Hondurasie i Salwadorze.
  Kino Kosmos − kino znajdujące się w Katowicach, przy ulicy Sokolskiej 66, prowadzone przez Instytucję Filmową "Silesia-Film".
  Elżbieta Mielczarek (ur. 18 listopada 1958 w Łodzi) – polska piosenkarka bluesowa, szczególnie aktywna w latach 80. XX wieku. Nazywano ją "pierwszą damą bluesa".
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.121 sek.